Jäte ja kiertotalous

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:

Jyväskylä
Osoite: Survontie 9 A, Survontie 9 A,40500 Jyväskylä, Survontie 9 A Jyväskylä
Faksi:

Oulu
Osoite: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, 90570 Oulu, PL 413 Oulun yliopisto
Faksi:


  • Myllymaa Tuuli, +358 295 251 437
    Sähköposti: tuuli.myllymaa@syke.fi
    Ryhmäpäällikkö
    Ryhmäpäällikkö. Asiantuntemusalueet: Jätteet, kierrätys, jätehuolto; Kiertotalous; CIRCWASTE-FINLAND


  • Dahlbo Helena, +358 295 251 095
    Sähköposti: helena.dahlbo@syke.fi
    Erikoistutkija
    Elinkaarianalyysi, jätehuolto, jätteet, näytteenotto, sertifiointi
  • Haavisto Teija, +358 295 251 137
    Sähköposti: teija.haavisto@syke.fi
    Erikoissuunnittelija
    Maaperän suojelu
  • Halonen Emmi, +358 504 301 500, +358 295 252 213
    Sähköposti: emmi.halonen@syke.fi
    Ylitarkastaja
    Tehtäviin kuuluvat jätteiden kansainvälisiin siirtoihin liittyvät toimivaltaisen viranomaisen tehtävät. Lupien käsittelytehtävät sekä jätesiirtojen valvontaan osallistuminen yhteistyössä muiden viranomaisten kanssa, neuvoo yrityksiä mm. jätteiden luokituskysymyksissä ja osallistuu kansainväliseen yhteistyöhön
  • Heikkilä Waltteri, +358 295 251 021
    Sähköposti: waltteri.heikkila@syke.fi
    Projektiassistentti
  • Holck Sinikka, +358 295 251 178
    Sähköposti: sinikka.holck@syke.fi
    Assistentti
    Kansainvälisten jätesiirtojen tukitehtävät
  • Häkkinen Eevaleena, +358 295 251 200
    Sähköposti: eevaleena.hakkinen@syke.fi
    Ylitarkastaja
    Jätealan asiantuntijatehtävät, ongelmajätteet, jätelainsäädäntö, jätesuunnitelmat
  • Kaminen Kaarina, +358 295 251 698
    Sähköposti: kaarina.kaminen@syke.fi
    Suunnittelija
    Kohti hiilineutraalia kuntaa -hankkeen (HINKU) viestintätehtävät ja muut projektitehtävät
  • Karppinen Tiina, +358 295 251 376
    Sähköposti: tiina.karppinen@syke.fi
    Tutkija
  • Koskinen Joona, +358 295 251 038
    Sähköposti: joona.o.koskinen@syke.fi
    Suunnittelija
    Jätemääriä, kaatopaikkapäästöjä ja kierrätysastetta kuvaavien tietojen kokoaminen, tieto-palvelutoimeksiannot, raportointi EU:n komissiolle, mallintaminen, analysointi ja tiedon laadun, raportointimenetelmien ja -järjestelmien kehittäminen direktiivi- ja inventaariorapor-toinnin tarpeisiin.
  • Lautala Katri, +358 50 343 6835, +358 295 251 807
    Sähköposti: katri.lautala@syke.fi
    Ylitarkastaja
    Jätteiden kansainvälisten siirtojen lupakäsittely ja valvonta
  • Merilehto Kirsi, +358 295 251 424
    Sähköposti: kirsi.merilehto@syke.fi
    Vanhempi suunnittelija
    Jätealan seurantajärjestelmät, raportoinnit ja tilastot
  • Mäntymaa Eeva, +358 50 477 5365, +358 295 252 013
    Sähköposti: eeva.mantymaa@syke.fi
    Assistentti
  • Nikander Hannele, +358 295 251 456
    Sähköposti: hannele.nikander@syke.fi
    Ylitarkastaja
    Jätteiden kansainvälisten siirtojen lupakäsittely ja valvonta
  • Nurmi Emma, +358 29 525 2024
    Sähköposti: emma.nurmi@syke.fi
    Ylitarkastaja
    Jätteiden kansainvälisten siirtojen lupakäsittely ja valvonta
  • Piippo Sari, +358 504 658 069, +358 295 251 046
    Sähköposti: sari.piippo@syke.fi
    Erikoistutkija
    Luonnonvarojen kestävään käyttöön, materiaalikiertoihin ja kiertotalouteen liittyvä tieteelliset tutkimustehtävät ja kansallinen ja kansainvälinen tutkimusyhteistyö; ympäristövaikutusten ja kestävyysnäkökohtien arviointi, tutkimushankkeiden suunnittelu, kumppani- ja rahoittajaneuvottelut.
  • Salmenperä Hanna, +358 295 251 605
    Sähköposti: hanna.salmenpera@syke.fi
    Erikoissuunnittelija
    Tutkimus- ja asiantuntijatehtävät kiertotalouteen, jätteisiin ja jätehuoltoon liittyen. Tutkimuskohteena erityisesti jätepolitiikan arviointi ja kiertotaloutta edistävät ratkaisut ja toimenpiteet.
  • Savolahti Hanna, +358 295 251 592
    Sähköposti: hanna.savolahti@syke.fi
    Tutkija
    Puun pienpolttokampanjan tuotteistaminen

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta