Yhdyskuntien kehitys

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:


  • Helminen Ville, +358 295 251 166
    Sähköposti: ville.helminen@syke.fi
    Ryhmäpäällikkö
    Yhdyskuntarakenteen tutkimus ja analysointi


  • Haapakoski Tiina, +358 50 597 2183, +358 295 251 901
    Sähköposti: tiina.haapakoski@syke.fi
    Suunnittelija
    Alueidenkäytön tietojärjestelmien ja tietopalvelu Liiterin ylläpito. Kaavoitusta ja kulttuuriympäristöä koskevat hankkeet.
  • Heikinheimo Vuokko, +358 50 565 8681, +358 295 251 799
    Sähköposti: vuokko.heikinheimo@syke.fi
    Erikoistutkija
  • Koskenniemi Outi, +358 295 251 309
    Sähköposti: outi.koskenniemi@syke.fi
    Vanhempi suunnittelija, DI
    Rakennetun ympäristön tietojärjestelmäpalveluiden koordinointi, kaavoituksen seuranta ja alueiden käyttö
  • Laurila Joni, +358 50 435 2133, +358 29 525 1150
    Sähköposti: joni.laurila@syke.fi
    Suunnittelija
    Rakennetun ympäristön ja alueidenkäytön tietojärjestelmien ylläpito- ja kehittämistehtävät. Paikkatietoaineistojen ja tietopalvelu Liiterin ylläpito ja kehittäminen.
  • Lyytimäki Jari, +358 295 251 397
    Sähköposti: jari.lyytimaki@syke.fi
    Johtava tutkija
    Monitieteinen ympäristötutkimus, indikaattorit ja ympäristöviestintä
  • Nurmio Kimmo, +358 295 251 466
    Sähköposti: kimmo.nurmio@syke.fi
    Tutkija
    Yhdyskuntarakenteen tutkimus ja paikkatietomenetelmät. Rakennetun ympäristön tietojärjestelmien ylläpito ja kehittäminen.
  • Tiitu Maija, +358 295 251 695
    Sähköposti: maija.tiitu@syke.fi
    Tutkija
    Kaupunkiseutujen kestävään kehittämiseen liittyvä tutkimus mm. maankäytön muutosten, liikkumisen ja viherrakenteen näkökulmasta sekä paikkatietopohjaisten työkalujen kehittäminen.
  • Vesanen Sampo, +358 295 251 940
    Sähköposti: sampo.vesanen@syke.fi
    Tutkija
    Alueidenkäytön tietojärjestelmiin liittyvät kehittämistehtävät sekä paikkatietoanalyysit, rakennuskannan energiatehokkuuden mallinnus sekä raportointi
  • Viinikka Arto, +358 29 525 1746
    Sähköposti: arto.viinikka@syke.fi
    Tutkija
    Yhdyskuntarakenteeseen ja erityisesti viherrakenteeseen liittyvät tutkimus- ja kehittämistehtävät. Paikkatietomenetelmien kehittäminen ja hyödyntäminen osana tutkimusta.
  • Vikström Suvi, +358 29 525 1846
    Sähköposti: suvi.vikstrom@syke.fi
    Tutkija
    Yhteistoiminnallisen ympäristöpäätöksenteon ja tietokäytäntöjen tutkimus, monitieteinen ympäristötutkimus.

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta