Alueidenkäytön hallinta

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:


  • Oinonen Kari, +358 29 525 1474
    Sähköposti: kari.oinonen@syke.fi
    Ryhmäpäällikkö



  • Erfving Natalia, +358 29 525 1233
    Sähköposti: natalia.erfving@syke.fi
    Korkeakouluharjoittelija
    Atenas- ja Mammutti -hankkeeseen liittyvät tutkimustehtävät mm. asiantuntijahaastattelut, dokumentti- ja paikkatietoanalyysi
  • Kontio Panu, +358 295 251 293
    Sähköposti: panu.kontio@syke.fi
    Vanhempi tutkija
    Alueiden käyttöön liittyvä tutkimus ja kehittäminen
  • Niemelä Anssi, +358 295 252 229
    Sähköposti: ext.anssi.niemela@syke.fi
    Siviilipalvelusmies
  • Nieminen Hanna, +358 29 525 1858
    Sähköposti: hanna.p.nieminen@syke.fi
    Tutkija
    Kestävään alueiden käyttöön ja hallintaan liittyvä kansallinen ja kansainvälinen tutkimus- ja kehitystyö. Mm. maankäytön suunnittelun, lähiympäristön ja kiertotalouden kysymykset. Elinympäristön tietopalvelu Liiterin viestintä, markkinointi ja koulutukset.
  • Nyberg Elina, +358 29 525 1396
    Sähköposti: elina.nyberg@syke.fi
    Tutkija
    Yhdyskuntarakenteen ja lähiympäristön kehittämiseen liittyvä tutkimus
  • Ojanen Maria, +358 29 525 1044
    Sähköposti: maria.ojanen@syke.fi
    Tutkija
    kansalaistiede, kansalaisten osallistaminen ja tiedon yhteiskehitys
  • Rehunen Antti, +358 295 251 550
    Sähköposti: antti.rehunen@syke.fi
    Erikoistutkija
    Alueidenkäytön ohjauskeinojen ja kestävyyden arvioinnin kehittäminen, alue- ja yhdyskuntarakenteen sekä kestävän liikkumisen tutkimus
  • Saarikoski Heli, +358 295 251 589
    Sähköposti: heli.saarikoski@syke.fi
    Johtava tutkija
    Ympäristökiistojen ja yhteistoiminnallisen luonnonvarasuunnittelun tutkimus, osallistuva integroiva arviointi
  • Shemeikka Petri, +358 295 251 636
    Sähköposti: petri.j.shemeikka@syke.fi
    Tutkija
    alueiden käyttö
  • Strandell Anna, +358 295 251 657
    Sähköposti: anna.strandell@syke.fi
    Vanhempi tutkija
    Rakennetun ympäristön ja asumisen tutkimus- ja kehittämishankkeet.
  • Vartiainen Kaarina, +358 29 525 1729
    Sähköposti: kaarina.vartiainen@syke.fi
    Erikoistutkija
    Alueidenkäyttöön, maankäytön suunnitteluun ja rakennetun ympäristön digitaalisiin palveluihin liittyvä kansallinen ja kansainvälinen tutkimus- ja kehitystyö.
  • Vierikko Kati, +358 29 525 2084
    Sähköposti: kati.vierikko@syke.fi
    Erikoistutkija
    Yhdyskuntarakenteeseen, kiertotalouteen, luontopohjaisiin ratkaisuihin ja maankäytön suunnitteluun ja hallintaan liittyvä kansallinen ja kansainvälinen tutkimus sekä tutkia ja kehittää uusia lähestymistapoja ja kestäviä ratkaisuja.

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta