Climate Change Programme

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:

Joensuu
Address: Yliopistokatu 6 B (Metla-building), Yliopistokatu 6 B (Metla-building), 80100 Joensuu, P.O.Box 111 Joensuu
Fax:


  • Hilden Mikael, +358 295 251 173
    E-mail: mikael.hilden@syke.fi
    Director


  • Carter Tim, +358 295 251 094
    E-mail: tim.carter@syke.fi
    Research Professor
    Tutkimusalueet: ilmastonmuutoksen vaikutukset ja sopeutuminen ilmastonmuutokseen; skenaarioiden kehittäminen ja soveltaminen; haavoittuvuusindikaattorit; vaikutusmallit; spatiaaliset tarkastelut; IPCC:n työryhmä "Task Group on Data and Scenario Support for Impact and Climate Analysis (TGICA)"
  • Fronzek Stefan, +358 295 251 122
    E-mail: stefan.fronzek@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Globaalimuutosten skenaarioiden kehittäminen, ilmastonmuutoksen vaikutukset
  • Kivimaa Paula, +358 295 251 283
    E-mail: paula.kivimaa@syke.fi
    Research Professor
  • Lipsanen Anna, 
    E-mail: anna.lipsanen@syke.fi
    Researcher
  • Mela Hanna, +358 295 251 768
    E-mail: hanna.mela@syke.fi
    Researcher
  • Mosoni Claire, +358 295 252 172
    E-mail: claire.mosoni@syke.fi
    Trainee
  • Munck af Rosenschöld Johan, +358 2 952 51513
    E-mail: johan.munckafrosenschold@syke.fi
    Senior Scientist
  • Pirttioja Nina, +358 2 952 51525
    E-mail: nina.pirttioja@syke.fi
    Researcher
    Ilmastonmuutoksen maatalousvaikutuksia simuloivan mallin soveltaminen eri tutkimushankkeissa
  • Pohjola Johanna, +358 295 251 518
    E-mail: johanna.pohjola@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Ilmastomuutokseen liittyvät taloudelliset kysymykset
  • Romppanen Seita, +358 29 525 1170
    E-mail: seita.romppanen@syke.fi
    Senior Research Scientist
  • Sivonen Marja, +358 295 251 012
    E-mail: marja.sivonen@syke.fi
    Researcher
  • Tikkakoski Päivi, +358 295 252 128
    E-mail: paivi.tikkakoski@syke.fi
    Researcher
  • Tuononen Sari, +358 29 525 1379
    E-mail: ext.sari.tuononen@syke.fi
    Trainee

© Copyright Environmental Administration |  Feedback