Johto ja johdon tuki

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:

Oulu
Osoite: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, 90570 Oulu, PL 413 Oulun yliopisto
Faksi:


  • Schulman Leif, 
    Sähköposti: leif.schulman@syke.fi
    Pääjohtaja

  • Hautalampi Laura, +358 2 952 51129
    Sähköposti: laura.hautalampi@syke.fi
    Johdon assistentti

  • Kähkönen Anni, +358 29 525 1024
    Sähköposti: anni.kahkonen@syke.fi
    Assistentti


  • Ihme Raimo, +358 295 251 207
    Sähköposti: raimo.ihme@syke.fi
    Asiakkuuspäällikkö
    SYKEn sidosryhmäyhteistyön ja palveluiden kehittäminen. SYKEn Oulun toimipaikan vastuuhenkilö.
  • Jantunen Jorma, +358 295 251 217
    Sähköposti: jorma.jantunen@syke.fi
    Palvelujohtaja
    Toimintajärjestelmän ylläpidon ja kehittämisen johtaminen, SYKEn talouden suunnittelun ja seurannan tuki, strategian toimeenpanon tuki, sähköisten työkalujen yhteistyöryhmän johtaminen sekä lausuntojen ja kuulemisten koordinointi.
  • Juvonen Harri, +358 295 251 231
    Sähköposti: harri.juvonen@syke.fi
    Kehitysjohtaja
    SYKEn ja ministeriöiden välisen tulosohjauksen koordinointi, SYKE-ELY -yhteistyön ylläpidon ja kehittämisen johtaminen, SYKEn yritysyhteistyökäytäntöjen selkeyttäminen, Viikin kampuksen kehittämiseen osallistuminen sekä erikseen sovittavien kehityshankkeiden valmistelu ja johtaminen.
  • Karjalainen Eeva, +358 29 525 1213
    Sähköposti: eeva.karjalainen@syke.fi
    Tutkimuskoordinaattori
  • Primmer Eeva, +358 295 251 521
    Sähköposti: eeva.primmer@syke.fi
    Tutkimusjohtaja

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta