Financial Services

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:

Merentutkimuslaboratorio (Viikin kampus, EE-rakennus)
Address: Agnes Sjöbergin katu 2, Agnes Sjöbergin katu 2, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:

Oulu
Address: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, FI-90570 Oulu, P.O.Box 413 University of Oulu
Fax:


  • Pietilä Tuula, +358 50 408 8191, +358 295 251 506
    E-mail: tuula.pietila@syke.fi
    Financial Manager
    Talouspalvelujen vastuuhenkilö, talousarvio, taloussuunnittelu, rahoituksen suunnittelu ja seuranta.


  • Airaksinen Emilia, +358 2 952 51919
    E-mail: emilia.airaksinen@syke.fi
    Financial Officer
    Ympäristöpolitiikkakeskuksen taloustuki
  • Eloranta Ritva, +358 295 251 105
    E-mail: ritva.eloranta@syke.fi
    Financial Assistant
    Ostolaskujen käsittely, matkustuksen tuki, Viikin merentutkimuslaboratorion toimipaikka, EE-talo
  • Honkonen Anne, +358 295 251 184
    E-mail: anne.honkonen@syke.fi
    Financial Officer
    Johdon tuki -yksikön ja viestinnän sekä strategisten ohjelmien taloustuki
  • Häkkinen Elina, +358 50 355 7489, +358 295 251 681
    E-mail: elina.hakkinen@syke.fi
    Financial expert
    Tuntikirjaukset, käyttövaltuushallinta, omaisuuden hallinta
  • Isaksson Mari, +358 29 525 1028
    E-mail: mari.isaksson@syke.fi
    Accounting Manager
    Laskentatoimen vastuuhenkilö (yleisneuvonta, mm. todistukset, raportointi, arvonlisäverotus), maksuliikenneyhteyshenkilö.
  • Kiviranta Annemaria, +358 295 252 031
    E-mail: annemaria.kiviranta@syke.fi
    Financial Officer
    Merikeskuksen taloustuki
  • Koivukangas-Immonen Seija, +358 40 751 4001, +358 295 251 288
    E-mail: seija.koivukangas-immonen@syke.fi
    Assistant
    Oulun toimipaikan assistenttitehtävät, laskutus; kululaskujen käsittely, matkustuksen tuki
  • Koski Maria, +358 295 251 310
    E-mail: maria.h.koski@syke.fi
    Technical Coordinator, EU Projects
    EU-tiimin vetäjä: EU-rahoitus, EU-hankkeet, hankesuunnittelu
  • Kreft-Burman Katarzyna, +358 50 595 3444, +358 29 525 2120
    E-mail: kata.kreft-burman@syke.fi
    Technical Coordinator, EU Projects
  • Ksiksou Fatima, +358 29 525 1117
    E-mail: fatima.ksiksou@syke.fi
    Financial Officer
    Laboratoriokeskuksen ja hallintopalveluiden taloustuki
  • Kuusk Kristi, 
    E-mail: kristi.kuusk@syke.fi
    Financial Assistant
    Ostolaskujen ja tulotilitapahtumien käsittely
  • Matikainen Eeva, +358 295 251 414
    E-mail: eeva.matikainen@syke.fi
    Financial expert
    Laskutuksen ja tulojen käsittelyn vastuuhenkilö, projektien taloushallinnon ohjaus
  • Miettinen Jarkko, +358 29 525 1904
    E-mail: jarkko.miettinen@syke.fi
    Financial Officer
    Tietokeskuksen ja kansainvälisten asiain yksikön taloustuki
  • Määttä Taimi, +358 295 251 447
    E-mail: taimi.maatta@syke.fi
    Financial Assistant
    Myyntilaskutus ja tulotilitapahtumien käsittely
  • Nordman Teemu, +358 295 251 458
    E-mail: teemu.nordman@syke.fi
    Financial Assistant
    Ostolaskujen käsittely
  • Ojanen Mirja, +358 295 251 479
    E-mail: mirja.ojanen@syke.fi
    Financial Assistant
    Ostolaskujen käsittely ja tuntikirjausten tarkastus
  • Osanen Otto, +358 2 952 52008
    E-mail: otto.osanen@syke.fi
    Financial Officer
    Biodiversiteettikeskuksen taloustuki
  • Paalanen Katja, +358 29 525 2153
    E-mail: katja.paalanen@syke.fi
    Controller
    Johdon raportointi
  • Parkkinen Silja, +358 29 5252 261
    E-mail: silja.parkkinen@syke.fi
    Trainee, University student
  • Rannasmaa Kirsi, +358 295 251 541
    E-mail: kirsi.rannasmaa@syke.fi
    Assistant
    Laskutus, matkustuksen tuki ja maksuaikakorttiasiat
  • Riihentaus Aila, +358 295 251 895
    E-mail: aila.riihentaus@syke.fi
    Financial Assistant
    Myyntilaskutus ja tulotilitapahtumien käsittely
  • Riihimäki Miia, +358 29 525 1993
    E-mail: miia.riihimaki@syke.fi
    Technical Coordinator, EU Projects
  • Salo Kari, +358 50 448 9730, +358 29 525 1348
    E-mail: kari.salo@syke.fi
    Financial Officer
    Kulutuksen ja tuotannon keskuksen taloustuki
  • Samarhan Albina, +358 295 252 185
    E-mail: albina.samarhan@syke.fi
    Technical Coordinator, EU Projects
  • Soini Satu, +358 50 516 8595, +358 29 525 1005
    E-mail: satu.soini@syke.fi
    Technical Coordinator, EU Projects
  • Viskari Sirpa, +358 295 251 749
    E-mail: sirpa.viskari@syke.fi
    Assistant, Accounting
    Maksuaikakorttiasioiden sekä matka- ja kululaskukäsittelyn yhteyshenkilö
  • Visuri Mika, +358 295 251 752
    E-mail: mika.visuri@syke.fi
    Financial Officer
    Vesikeskuksen taloustuki, laskutus; vesistötutkimukset Oulun toimipaikka

© Copyright Environmental Administration |  Feedback