Paikkatieto- ja kaukokartoitusjärjestelmät

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:


  • Laine Yki, +358 295 251 345
    Sähköposti: yki.laine@syke.fi
    Ryhmäpäällikkö
    Ryhmäpäällikkö, paikkatieto- ja kaukokartoitusjärjestelmät


  • Alasalmi Hanna, +358 295 251 064
    Sähköposti: hanna.alasalmi@syke.fi
    Tutkija
    Operatiivisen kaukokartoituksen kehittäminen, ylläpito ja aineistojen luonti, vedenlaadun kaukokartoitus, www-sivujen ylläpito
  • Haaranen Daniel, +358 295 251 230
    Sähköposti: daniel.haaranen@syke.fi
    Kehitysinsinööri
  • Heikkinen Mika, +358 295 251 152
    Sähköposti: mika.heikkinen@syke.fi
    Kehitysinsinööri
    Paikkatietojärjestelmät
  • Kervinen Mikko, +358 295 251 275
    Sähköposti: mikko.kervinen@syke.fi
    Järjestelmäsuunnittelija
    Kaukokartoitus
  • Keto Vesa, 
    Sähköposti: vesa.keto@syke.fi
    Erikoissuunnittelija
    Operatiivisten kaukokartoitusaineistojen prosessointijärjestelmien kehittäminen sekä näiden järjestelmien ylläpito ja operointi.
  • Lahtinen Ismo, +358 295 251 342
    Sähköposti: ismo.lahtinen@syke.fi
    Tutkija
    Envibase-projektin paikka- ja metatietoihin pohjautuvien Internet-palvelujen suunnittelu ja kehittäminen. U-C-IAV-karttatyökalujen ja ilmasto-oppaan SYKEn osuden kehittäminen ja ylläpito.
  • Lempinen Aleksander, +358 29 525 2239
    Sähköposti: aleksander.lempinen@syke.fi
    Ohjelmistosuunnittelija
  • Neuvonen Samuli, +358 295 251 449
    Sähköposti: samuli.neuvonen@syke.fi
    Kehitysinsinööri
    Itämereen ja ympäristövahinkojen torjuntaan liittyvät tietojärjestelmät
  • Pyhälahti Timo, +358 295 251 527
    Sähköposti: timo.pyhalahti@syke.fi
    Erikoissuunnittelija
    Kaukokartoitus- ja kansalaishavaintojärjestelmät

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta