Vattencentret

Helsinki
Adress: Ladugårdsbågen 11, Ladugårdsbågen 11, FI-00790 Helsingfors, Helsingfors
Fax:

Oulu
Adress: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, FI-90570 Uleåborg, PB 413 Uleåborg universitet
Fax:


  • Heiskanen Anna-Stiina, +358 295 251 162
    E-post: anna-stiina.heiskanen@syke.fi
    Direktör
    Vesikeskuksen johtaja

  • Liukka Laila, +358 29 525 1212
    E-post: laila.liukka@syke.fi
    Assistent
    Keskuksen assistenttitehtävät


  • Hellsten Seppo, +358 295 251 165
    E-post: seppo.hellsten@syke.fi
    Utvecklingschef
    Sisävesien seurannan kehittäminen, vesikasvillisuustutkimukset, kansainväliset hankkeet, voimakkaasti muutetut vesistöt
  • Hourula Vilma, +358 295 251 002
    E-post: vilma.hourula@syke.fi
    Praktikant, högskolestuderande
    Vesikeskuksen verkkoviestinnän ja vesi-fi -sivuston tehtävät.
  • Korhonen Johanna, +358 295 251 302
    E-post: johanna.korhonen@syke.fi
    Utvecklingschef
    Vesitietotuotteiden ja asiantuntijapalveluiden kehittäminen, kansalliset ja kansainväliset hankkeet, toiminnan suunnittelu ja seuranta
  • Mäenpää-Engelbredt Milla, +358 50 400 9185, +358 295 251 133
    E-post: milla.maenpaa-engelbredt@syke.fi
    Specialplanerare
    Vesienhoidon suunnittelun valtakunnallinen koordinointi.
  • Rantonen Seija, +358 50 433 0034, +358 295 251 126
    E-post: seija.rantonen@syke.fi
    Projektchef
    Vesitaloustiedon jakamisen kehittäminen ja verkkopalvelujen uudistaminen. Projektien johtaminen.

© Copyright Statens miljöförvaltning |  Ge respons