Lajit ja luontotyypit

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:


  • Raunio Anne, +358 295 251 547
    Sähköposti: anne.raunio@syke.fi
    Ryhmäpäällikkö
    Luontotyyppien suojelu, luontotyyppien uhanalaisuuden arviointi, luontodirektiivin luontotyypit


  • Ahola Aapo, +358 295 252 234
    Sähköposti: aapo.ahola@syke.fi
    Erikoissuunnittelija
  • Heilala Tomi, +358 29 525 2181
    Sähköposti: tomi.heilala@syke.fi
    Tutkija
  • Husa Jukka, +358 295 251 192
    Sähköposti: jukka.husa@syke.fi
    Vanhempi tutkija
    Arvokkaat geologiset muodostumat, koordinointi, geologiset inventoinnit, kartoitusaineistot
  • Hutri-Weintraub Kirsi, +358 50 477 0777, +358 295 251 932
    Sähköposti: kirsi.hutri-weintraub@syke.fi
    Suunnittelija
    Tieto- ja viestintätuotteiden toteutus, julkaisujen taitto, valokuvien ja aineistojen käsittely tutkimus- ja kehittämishankkeissa.
  • Jukarainen Aili, +358 295 251 549
    Sähköposti: aili.jukarainen@syke.fi
    Tutkija
    Lintudirektiiviin ja uhanalaisiin lintuihin liittyvät asiantuntijatehtävät. Lintuvesien kunnostukseen ja hoitoon liittyvät asiantuntijatehtävät.
  • Kokko Aira, +358 295 251 290
    Sähköposti: aira.kokko@syke.fi
    Vanhempi tutkija
    Uhanalaiset ja luontodirektiivin luontotyypit, soiden luontoarvot
  • Kolu Suvi, +358 29 525 2207
    Sähköposti: suvi.kolu@syke.fi
    Tutkija
  • Kontula Tytti, +358 295 251 294
    Sähköposti: tytti.kontula@syke.fi
    Erikoistutkija
    Luontotyyppien uhanalaisuuden arviointi
  • Könönen Katriina, +358 50 304 3191, +358 29 525 1933
    Sähköposti: katriina.kononen@syke.fi
    Tutkija
    Sisävesien ja Itämeren selkärangattomien ja maakotiloiden tunnistus, suojelu, ja uhanalaisuus, sisävesien ja meren vieraslajit, sisävesien monimuotoisuus.
  • Lehikoinen Aija, 
    Sähköposti: aija.lehikoinen@syke.fi
    Tutkija
  • Liukko Ulla-Maija, +358 295 251 387
    Sähköposti: ulla-maija.liukko@syke.fi
    Erikoissuunnittelija
    Eliölajien suojelu, lajien uhanalaisuusarviointi, EU:n luontodirektiivin lajien raportointi ja seuranta, uhanalaiset nisäkkäät ja nilviäiset, biodiversiteettiseuranta.
  • Mikkola-Roos Markku, +358 295 251 429
    Sähköposti: markku.mikkola-roos@syke.fi
    Erikoissuunnittelija
    Uhanalaiset linnut ja lintudirektiivin lajit, valtakunnallisesti tärkeiden kosteikkojen kunnostuksen, hoidon ja arvioinnin suunnittelu
  • Mäkelä Katariina, +358 295 251 443
    Sähköposti: katariina.makela@syke.fi
    Vanhempi tutkija
    Uhanalaiset ja luontodirektiivin luontotyypit, luontodirektiivin kasvit
  • Nielsen Jessica, +358 295 251 193
    Sähköposti: jessica.nielsen@syke.fi
    Korkeakouluharjoittelija
  • Rusanen Pekka, +358 295 251 580
    Sähköposti: pekka.rusanen@syke.fi
    Tutkija
    Linnuston seurannat, merimetson kannankehitys ja vaikutukset luontoon, öljyyntyneiden lintujen hoito
  • Ryttäri Terhi, +358 295 251 585
    Sähköposti: terhi.ryttari@syke.fi
    Vanhempi tutkija
    Lajien uhanalaisuuden arviointi, uhanalaiset kasvit, hoito ja seuranta, vieraat lajit / tulokaskasvit, merimetsot ja kasvillisuus, merenrantojen luontotyypit ja uhanalaisuus, harjumetsät ja paahdeympäristöt, Lenninsiipi -verkkolehti
  • Salo Pälvi, 
    Sähköposti: palvi.salo@syke.fi
    Suunnittelija
  • Tuominen Seppo, +358 295 251 706
    Sähköposti: seppo.tuominen@syke.fi
    Vanhempi tutkija
    Luontotyyppien tilan seuranta ja raportointi, luontotyyppien paikkatietoaineistot
  • Uddström Annika, +358 295 251 715
    Sähköposti: annika.uddstrom@syke.fi
    Tutkija
    Suomen lukkien ja valeskorpionien määritysopas, Suomen paras masemahanke- kilpailu
  • Uusirantanen Leila, +358 295 251 039
    Sähköposti: ext.leila.uusirantanen@syke.fi
    Harjoittelija

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta