Maankäyttö ja kaupungistuminen

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:


  • Kopperoinen Leena, +358 295 251 296
    Sähköposti: leena.kopperoinen@syke.fi
    Ryhmäpäällikkö
    Ekosysteemipalvelut rakennetussa ympäristössä ja maankäytön suunnittelussa, kaupunkiseutujen viherrakenne ja kestävä maankäyttö, GIS-menetelmät maankäytön kestävyyden ja ekosysteemipalveluiden arvioinnissa


  • Ahola Nina, +358 295 252 232
    Sähköposti: nina.ahola@syke.fi
    Suunnittelija
  • Costadone Laura, +358 295 251 505
    Sähköposti: laura.costadone@syke.fi
    Erikoistutkija
  • Heliölä Janne, +358 295 251 164
    Sähköposti: janne.heliola@syke.fi
    Tutkija
    Maatalousluonnon monimuotoisuuden tutkimus, päiväperhosten seuranta, maatalouden ympäristötuki
  • Huikkonen Ida-Maria, +358 295 252 255
    Sähköposti: ida-maria.huikkonen@syke.fi
    Tutkija
  • Kuussaari Mikko, +358 295 251 331
    Sähköposti: mikko.kuussaari@syke.fi
    Erikoistutkija
    Maatalousluonnon monimuotoisuuden tutkimus
  • Pykälä Juha, +358 295 251 528
    Sähköposti: juha.pykala@syke.fi
    Erikoistutkija
    Kasvien ja jäkälien luonnonsuojelubiologia, kasviekologia, uhanalaiset jäkälät
  • Pöyry Juha, +358 295 251 534
    Sähköposti: juha.poyry@syke.fi
    Erikoistutkija
    Globaalimuutosten biologiset vaikutukset ja niihin sopeutuminen, maatalousympäristöjen lajiston ja uhanalaisten lajien luonnonsuojelubiologia sekä yöperhoskantojen seuranta.
  • Rytteri Susu, 
    Sähköposti: susu.rytteri@syke.fi
    Tutkija
  • Suuronen Anna, +358 295 252 231
    Sähköposti: anna.suuronen@syke.fi
    Tutkija
  • Toivonen Marjaana, +358 295 252 194
    Sähköposti: marjaana.toivonen@syke.fi
    Erikoistutkija

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta