Suojelualueverkostot

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:

Joensuu
Osoite: Yliopistokatu 6 B (Metla-talo), Yliopistokatu 6 B (Metla-talo), 80100 Joensuu, PL 111 Joensuu
Faksi:

Kuhmo
Osoite: Lentiirantie 342 B, Lentiirantie 342 B,88900 Kuhmo, Lentiirantie 342 B Kuhmo
Faksi:

Oulu
Osoite: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, 90570 Oulu, PL 413 Oulun yliopisto
Faksi:


  • Syrjänen Kimmo, +358 295 251 666
    Sähköposti: kimmo.syrjanen@syke.fi
    Ryhmäpäällikkö
    Etelä-Suomen metsien monimuotoisuuden toimintaohjelma (METSO), uhanalaiset sammalet ja sammaltyöryhmä


  • Aapala Kaisu, +358 295 251 052
    Sähköposti: kaisu.aapala@syke.fi
    Vanhempi tutkija
    Soiden ennallistamisen ja suojelun asiantuntijatehtävät, Etelä-Suomen metsien monimuotoisuuden toimintaohjelma (METSO)
  • Anttila Susanna, +358 295 251 067
    Sähköposti: susanna.anttila@syke.fi
    Tutkija
    Etelä-Suomen metsien monimuotoisuuden toimintaohjelma (METSO), Helmi-elinympäristöohjelma, metsien suojelu, metsien luonnonhoito, luontotyyppien suojelu, lajien suojelu.
  • Appelgren Pirjo, +358 295 251 070
    Sähköposti: pirjo.appelgren@syke.fi
    Apulaistutkija
    Paikkatieto, kuvankäsittely, luonnonsuojelututkimuksen maasto- ja laboratoriotöiden suunnittelu ja toteutus
  • Jokinen Maarit, +358 295 251 169
    Sähköposti: maarit.jokinen@syke.fi
    Suunnittelija
  • Kartano Linda, +358 504 707 878, +358 29 525 1019
    Sähköposti: linda.kartano@syke.fi
    Tutkija
  • Kovanen Tupuna, +358 295 251 223
    Sähköposti: tupuna.kovanen@syke.fi
    Erikoissuunnittelija
    Helmi-elinympäristöohjelma
  • Leikola Niko, +358 295 251 365
    Sähköposti: niko.leikola@syke.fi
    Vanhempi tutkija
    GIS-analyysit ja soveltaminen Zonation (METSO)
  • Lipsanen Aino, +358 295 251 279
    Sähköposti: aino.lipsanen@syke.fi
    Suunnittelija
  • Mikkonen Ninni, +358 50 441 8980, +358 295 251 890
    Sähköposti: ninni.mikkonen@syke.fi
    Suunnittelija
    paikkatietoasiantuntija, päätöstukianalyysien suunnittelu ja toteutus sekä viestintä, tutkimus ja asiantuntijatuki analyyseihin liittyen
  • Määttänen Aino-Maija, +358 295 251 032
    Sähköposti: aino-maija.maattanen@syke.fi
    Tutkija
  • Pirhonen Ilkka, +358 29 525 2080
    Sähköposti: ilkka.pirhonen@syke.fi
    Projektipäällikkö
  • Pykälä Juha, +358 295 251 528
    Sähköposti: juha.pykala@syke.fi
    Erikoistutkija
    Kasvien ja jäkälien luonnonsuojelubiologia, kasviekologia, uhanalaiset jäkälät
  • Varkonyi Gergely, +358 295 251 726
    Sähköposti: gergely.varkonyi@syke.fi
    Erikoistutkija
    Suomalais–venäläinen tutkimusyhteistyö; arktisten ja boreaalisten ympäristöjen ekologia ja monimuotoisuus; kätköpistiäisten taksonomia, faunistiikka ja uhanalaisuus.

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta