Vesien hallinta ja arviointi

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:

Oulu
Osoite: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, 90570 Oulu, PL 413 Oulun yliopisto
Faksi:


  • Marttunen Mika, +358 295 251 411
    Sähköposti: mika.marttunen@syke.fi
    Ryhmäpäällikkö
    säännöstelyn kehittäminen, vesipolitiikan puitedirektiivi, osallistuva suunnittelu, päätösanalyysi


  • Aaltonen Juha, +358 400 148 567
    Sähköposti: juha.aaltonen@syke.fi
    Kehitysinsinööri
    tulvakartoitus, vesivarahankkeiden suunnittelumallit, taajamatulvat, virtausmallit
  • Begum Khaleda, +358 295 251 110
    Sähköposti: khaleda.begum@syke.fi
    Tutkija
    Maatalouden vesistövaikutusten tutkimus.
  • Belinskij Antti, +358 503 252 563, +358 295 251 088
    Sähköposti: antti.belinskij@syke.fi
    Tutkimusprofessori
  • Dahlberg Niklas, +358 50 593 7987, +358 295 252 055
    Sähköposti: niklas.dahlberg@syke.fi
    Kehitysinsinööri
    Tulvariskien hallinnan suunnittelun asiantuntija- ja palvelutehtävät
  • Ekholm Petri, +358 295 251 102
    Sähköposti: petri.ekholm@syke.fi
    Erikoistutkija
    Ravinteiden kulkeutuminen ja vesistövaikutukset. Maatalouden ravinnekuormitus ja sen vähentäminen.
  • Huokuna Mikko, +358 295 251 189
    Sähköposti: mikko.huokuna@syke.fi
    Yli-insinööri
    tulvariskien hallinta, tulvakartoitukset, jokien jääongelmat
  • Lehtoranta Virpi, +358 295 251 361
    Sähköposti: virpi.lehtoranta@syke.fi
    Kehitysinsinööri
    vesistöjen kunnostus ja hoito, kustannus-hyötyanalyysi
  • Lepistö Ahti, +358 295 251 367
    Sähköposti: ahti.lepisto@syke.fi
    Erikoistutkija
    Hajakuormituksen arviointijärjestelmät, integroidut valuma-aluemallit, automaattinen mittaustekniikka, EU-hankkeet, tutkimushankkeiden johto- ja koordinointitehtävät. SYKEn toimitusneuvoston jäsen (vesistö ja vesivarat).
  • Mustajoki Jyri, 
    Sähköposti: jyri.mustajoki@syke.fi
    Erikoistutkija
    Monitavoitearvioinnin vuorovaikutteinen soveltaminen mm. vesien hoitoon, ekosysteemipalveluihin ja ympäristövaikutusten arviointiin liittyvissä hankkeissa.
  • Sane Mikko, +358 295 251 617
    Sähköposti: mikko.sane@syke.fi
    Kehitysinsinööri
    tulvakartoitus, tulvatietojärjestelmä
  • Todorovic Sara, +358 50 326 2757, +358 295 252 188
    Sähköposti: sara.todorovic@syke.fi
    Suunnittelija
    Tulvariskien hallintaan, vaikutusarviointeihin ja maatalouden kestävään vesienhallintaan liittyvät paikkatietoanalyysit
  • Turunen Ville, +358 295 251 061
    Sähköposti: ext.ville.turunen@syke.fi
    Kehitysinsinööri
    Tulvariskien hallintaan ja vesihuoltoon liittyvät paikkatietotarkastelut.
  • Valkama Pasi, +358 295 252 218
    Sähköposti: pasi.valkama@syke.fi
    Erikoistutkija
    ValumaVesi ja Samassa Vedessä hankkeiden tutkimustyö.
  • Väisänen Sari, +358 295 251 760
    Sähköposti: sari.vaisanen@syke.fi
    Tutkija
    Hajakuormitukseen ja sen vähentämiseen liittyvä tutkimus
  • Västilä Kaisa, +358 29 525 2143
    Sähköposti: kaisa.vastila@syke.fi
    Erikoistutkija

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta