Vesitieto

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:

Jyväskylä
Osoite: Survontie 9 A, Survontie 9 A,40500 Jyväskylä, Survontie 9 A Jyväskylä
Faksi:

Oulu
Osoite: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, 90570 Oulu, PL 413 Oulun yliopisto
Faksi:


  • Järvinen Marko, +358 295 251 241
    Sähköposti: marko.jarvinen@syke.fi
    Ryhmäpäällikkö
    Kasviplanktonseurannan, -analyysin ja tilanarvioinnin kehittäminen, (sinileväseuranta), biologinen vertailulaboratoriotoiminta, järvet, kasviplanktontutkimus


  • Aroviita Jukka, +358 295 251 222
    Sähköposti: jukka.aroviita@syke.fi
    Erikoistutkija
    Sisävesien ekologisen tilan luokittelun kehitys-, tutkimus- ja asiantuntijatyö. Kansainväliset tutkimushankkeet.
  • Dubrovin Tanja, +358 400 148 874
    Sähköposti: tanja.dubrovin@syke.fi
    Kehitysinsinööri
    vesivaratietojärjestelmät, tulvatietojärjestelmä, vesistöjen säännöstely
  • Juntunen Janne, +358 295 251 240
    Sähköposti: janne.juntunen@syke.fi
    Tutkija
    3D-COHERENS-virtaus-, vedenlaatu- sekä haitallisten aineiden mallin soveltaminen ja kehittäminen.
  • Juvonen Janne, +358 295 251 232
    Sähköposti: janne.juvonen@syke.fi
    Ylitarkastaja
    vesienhoidon järjestämiseen liittyvät pohjavesiasiantuntijatehtävät, pohjavesiin ja niiden tilaan liittyvät kansalliset ja kansainväliset T&K-tehtävät
  • Järvenpää Lasse, +358 295 251 237
    Sähköposti: lasse.jarvenpaa@syke.fi
    Kehitysinsinööri
    vesistötöiden tiedonhallinta, luonnonmukainen vesirakentaminen
  • Koskiaho Jari, +358 295 251 312
    Sähköposti: jari.koskiaho@syke.fi
    Tutkimusinsinööri
    viljelyalueiden vesistökuormituksen vähentäminen, kosteikot, laskeutusaltaat, valuma-aluemallien soveltaminen
  • Kotamäki Niina, +358 295 251 316
    Sähköposti: niina.kotamaki@syke.fi
    Erikoistutkija
    tilastolliset tutkimus- ja mitoitusmenetelmät, vedenlaatumallit
  • Kämäri Maria, +358 295 251 334
    Sähköposti: maria.kamari@syke.fi
    Erikoistutkija
    Virtavesien hajakuormitustutkimukset. Jatkuvatoimisten mittausmenetelmien ja mittausinfrastruktuurin kehittäminen liittyen jokivesien vedenlaadun seurantaan
  • Liukko Ninni, +358 295 251 388
    Sähköposti: ninni.liukko@syke.fi
    Tutkija
  • Malve Olli, +358 295 251 401
    Sähköposti: olli.malve@syke.fi
    Johtava tutkija
    Vesistöjen vedenlaadun mallintaminen ja ennustaminen, tilastolliset tutkimus- ja mitoitusmenetelmät
  • Mitikka Sari, +358 295 251 430
    Sähköposti: sari.mitikka@syke.fi
    Limnologi
    vesistöjen tila, vedenlaadun seuranta ja luokittelu
  • Nivala Aleksi, +358 50 535 6570, +358 295 251 036
    Sähköposti: aleksi.nivala@syke.fi
    Tutkija
    Paikkatietotutkimus
  • Ropponen Janne, +358 295 251 572
    Sähköposti: janne.ropponen@syke.fi
    Tutkija
    3D virtaus- ja vedenlaatumallinnus
  • Silander Jari, +358 295 251 638
    Sähköposti: jari.silander@syke.fi
    Erikoistutkija
    mallitekniikka, seuranta, kustannus-hyötyanalyysi, innovaatiot
  • Tattari Sirkka, +358 295 251 685
    Sähköposti: sirkka.tattari@syke.fi
    Hydrologi
    hydrologiset- ja maaperäprosessit, hajakuormituksen arviointi ja mallinnus, mallinnuksen laatu
  • Tolkkinen Mikko, +358 50 571 9488, +358 295 252 210
    Sähköposti: mikko.tolkkinen@syke.fi
    Tutkija

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta