Vesikeskus

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:

Oulu
Osoite: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, 90570 Oulu, PL 413 Oulun yliopisto
Faksi:


  • Heiskanen Anna-Stiina, +358 295 251 162
    Sähköposti: anna-stiina.heiskanen@syke.fi
    Johtaja
    Vesikeskuksen johtaja

  • Liukka Laila, +358 29 525 1212
    Sähköposti: laila.liukka@syke.fi
    Assistentti
    Keskuksen assistenttitehtävät


  • Hellsten Seppo, +358 295 251 165
    Sähköposti: seppo.hellsten@syke.fi
    Kehittämispäällikkö
    Sisävesien seurannan kehittäminen, vesikasvillisuustutkimukset, kansainväliset hankkeet, voimakkaasti muutetut vesistöt
  • Hourula Vilma, +358 295 251 002
    Sähköposti: vilma.hourula@syke.fi
    Korkeakouluharjoittelija
    Vesikeskuksen verkkoviestinnän ja vesi-fi -sivuston tehtävät.
  • Korhonen Johanna, +358 295 251 302
    Sähköposti: johanna.korhonen@syke.fi
    Kehittämispäällikkö
    Vesitietotuotteiden ja asiantuntijapalveluiden kehittäminen, kansalliset ja kansainväliset hankkeet, toiminnan suunnittelu ja seuranta
  • Mäenpää-Engelbredt Milla, +358 50 400 9185, +358 295 251 133
    Sähköposti: milla.maenpaa-engelbredt@syke.fi
    Erikoissuunnittelija
    Vesienhoidon suunnittelun valtakunnallinen koordinointi.
  • Rantonen Seija, +358 50 433 0034, +358 295 251 126
    Sähköposti: seija.rantonen@syke.fi
    Projektipäällikkö
    Vesitaloustiedon jakamisen kehittäminen ja verkkopalvelujen uudistaminen. Projektien johtaminen.

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta