Marine Ecosystems Modelling

Merentutkimuslaboratorio (Viikin kampus, EE-rakennus)
Address: Agnes Sjöbergin katu 2, Agnes Sjöbergin katu 2, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:


  • Piiparinen Jonna, +358 295 251 512
    E-mail: jonna.piiparinen@syke.fi
    Head of Unit


  • Bansfield Danielle, 
    E-mail: danielle.bansfield@syke.fi
    Researcher
  • Camarena Gomez Teresa, +358 295 251 093
    E-mail: teresa.camarenagomez@syke.fi
    Researcher
  • Jerney Jacqueline, 
    E-mail: jacqueline.jerney@syke.fi
    Researcher
  • Kuosa Harri, +358 29 525 1106
    E-mail: harri.kuosa@syke.fi
    Leading Researcher
    Itämeren ekologia, kansallinen ja kansainvälinen tutkimusyhteistyö
  • Lehtoranta Jouni, +358 295 251 363
    E-mail: jouni.lehtoranta@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Biogeokemialliset kierrot sedimenteissä ja rauta/mangaanisaostumissa, LYNET-Itämeritutkimusohjelman koordinointi
  • Miettunen Elina, +358 295 251 427
    E-mail: elina.miettunen@syke.fi
    Researcher
    Suomen rannikkoalueiden 3D-virtausmallinnus (NEMO- ja COHERENS-mallit), kulkeutumismallinnus
  • Peltonen Heikki, +358 295 251 504
    E-mail: heikki.peltonen@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Ympäristömuutosten vaikutukset Itämeren eliöstöön, erityisesti kaloihin, kaikuluotauksen käyttö vesiekologisessa tutkimuksessa, haitallisten aineiden kertyminen eliöstöön.
  • Puntila-Dodd Riikka, +358 50 563 7550, +358 295 251 545
    E-mail: riikka.puntila-dodd@syke.fi
    Researcher
    Itämeren vieraslajien vaikutusten tutkimus.
  • Spilling Kristian, +358 295 251 656
    E-mail: kristian.spilling@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Kasviplanktonin fysiologia ja ekologia; levien käyttö biopolttoaineena.
  • Tedesco Letizia, +358 295 251 686
    E-mail: letizia.tedesco@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Itämeren biogeokemiallisten kiertojen mallinnus (BFM), sekä fysikaalisen (NEMO) ja biologisen mallin (BFM) kytkentä.
  • Vanharanta Mari, +358 295 252 044
    E-mail: mari.vanharanta@syke.fi
    Researcher

© Copyright Environmental Administration |  Feedback