Waste and Circular Economy

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:

Jyväskylä
Address: Survontie 9 A, Survontie 9 A,FI-40500 Jyväskylä, Survontie 9 A Jyväskylä
Fax:


  • Myllymaa Tuuli, +358 295 251 437
    E-mail: tuuli.myllymaa@syke.fi
    Head of Unit
    Ryhmäpäällikkö. Asiantuntemusalueet: Jätteet, kierrätys, jätehuolto; Kiertotalous; CIRCWASTE-FINLAND


  • Dahlbo Helena, +358 295 251 095
    E-mail: helena.dahlbo@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Elinkaarianalyysi, jätehuolto, jätteet, näytteenotto, sertifiointi
  • Haavisto Teija, +358 295 251 137
    E-mail: teija.haavisto@syke.fi
    Senior Coordinator
    Maaperän suojelu
  • Halonen Emmi, +358 504 301 500, +358 295 252 213
    E-mail: emmi.halonen@syke.fi
    Senior Adviser
    Tehtäviin kuuluvat jätteiden kansainvälisiin siirtoihin liittyvät toimivaltaisen viranomaisen tehtävät. Lupien käsittelytehtävät sekä jätesiirtojen valvontaan osallistuminen yhteistyössä muiden viranomaisten kanssa, neuvoo yrityksiä mm. jätteiden luokituskysymyksissä ja osallistuu kansainväliseen yhteistyöhön
  • Heikkilä Waltteri, +358 295 251 021
    E-mail: waltteri.heikkila@syke.fi
    Project Assistant
  • Holck Sinikka, +358 295 251 178
    E-mail: sinikka.holck@syke.fi
    Assistant
    Kansainvälisten jätesiirtojen tukitehtävät
  • Häkkinen Eevaleena, +358 295 251 200
    E-mail: eevaleena.hakkinen@syke.fi
    Senior Adviser
    Jätealan asiantuntijatehtävät, ongelmajätteet, jätelainsäädäntö, jätesuunnitelmat
  • Kaminen Kaarina, +358 295 251 698
    E-mail: kaarina.kaminen@syke.fi
    Coordinator
    Kohti hiilineutraalia kuntaa -hankkeen (HINKU) viestintätehtävät ja muut projektitehtävät
  • Karppinen Tiina, +358 295 251 376
    E-mail: tiina.karppinen@syke.fi
    Researcher
  • Koskinen Joona, +358 295 251 038
    E-mail: joona.o.koskinen@syke.fi
    Planning Officer
    Jätemääriä, kaatopaikkapäästöjä ja kierrätysastetta kuvaavien tietojen kokoaminen, tieto-palvelutoimeksiannot, raportointi EU:n komissiolle, mallintaminen, analysointi ja tiedon laadun, raportointimenetelmien ja -järjestelmien kehittäminen direktiivi- ja inventaariorapor-toinnin tarpeisiin.
  • Lautala Katri, +358 50 343 6835, +358 295 251 807
    E-mail: katri.lautala@syke.fi
    Senior Adviser
    Jätteiden kansainvälisten siirtojen lupakäsittely ja valvonta
  • Merilehto Kirsi, +358 295 251 424
    E-mail: kirsi.merilehto@syke.fi
    Senior Coordinator
    Jätealan seurantajärjestelmät, raportoinnit ja tilastot
  • Mäntymaa Eeva, +358 50 477 5365, +358 295 252 013
    E-mail: eeva.mantymaa@syke.fi
    Assistant
  • Nikander Hannele, +358 295 251 456
    E-mail: hannele.nikander@syke.fi
    Senior Adviser
    Jätteiden kansainvälisten siirtojen lupakäsittely ja valvonta
  • Nurmi Emma, +358 29 525 2024
    E-mail: emma.nurmi@syke.fi
    Senior Adviser
    Jätteiden kansainvälisten siirtojen lupakäsittely ja valvonta
  • Piippo Sari, +358 504 658 069, +358 295 251 046
    E-mail: sari.piippo@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Luonnonvarojen kestävään käyttöön, materiaalikiertoihin ja kiertotalouteen liittyvä tieteelliset tutkimustehtävät ja kansallinen ja kansainvälinen tutkimusyhteistyö; ympäristövaikutusten ja kestävyysnäkökohtien arviointi, tutkimushankkeiden suunnittelu, kumppani- ja rahoittajaneuvottelut.
  • Salmenperä Hanna, +358 295 251 605
    E-mail: hanna.salmenpera@syke.fi
    Senior Coordinator
    Tutkimus- ja asiantuntijatehtävät kiertotalouteen, jätteisiin ja jätehuoltoon liittyen. Tutkimuskohteena erityisesti jätepolitiikan arviointi ja kiertotaloutta edistävät ratkaisut ja toimenpiteet.
  • Savolahti Hanna, +358 295 251 592
    E-mail: hanna.savolahti@syke.fi
    Researcher
    Puun pienpolttokampanjan tuotteistaminen

© Copyright Environmental Administration |  Feedback