Behavioral change

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:

Joensuu
Address: Yliopistokatu 6 B (Metla-building), Yliopistokatu 6 B (Metla-building), 80100 Joensuu, P.O.Box 111 Joensuu
Fax:


  • Paloniemi Riikka, +358 295 251 493
    E-mail: riikka.paloniemi@syke.fi
    Head of Unit
    Kestävän käyttäytymisenmuutoksen tutkimus. Luonnon monimuotoisuuden turvaaminen ja sen valtavirtaistaminen. Tieteen, politiikan ja muun yhteiskunnan vuoropuhelu. 


  • Arola Terhi, +358 29 525 1182
    E-mail: terhi.arola@syke.fi
    Trainee, University student
  • Aulake Marianne, +358 29 525 2116
    E-mail: marianne.aulake@syke.fi
    Researcher
    Ympäristöterveyden tutkimus, tiedeviestintä
  • Huttunen Suvi, +358 295 252 169
    E-mail: suvi.huttunen@syke.fi
    Leading Researcher
    Kestävän käyttäytymismuutoksen edellytysten tutkimus
  • Kaljonen Minna, +358 295 251 252
    E-mail: minna.kaljonen@syke.fi
    Research Professor
    Kestävyysmurroksen ja ympäristöpolitiikan tutkimus; kestävät ruokajärjestelmät
  • Karjalainen Linda, +358 29 525 1007
    E-mail: linda.karjalainen@syke.fi
    Researcher
    Kestävän liikkumisen tutkimus
  • Lehtiniemi Heidi, +358 29 525 2199
    E-mail: heidi.lehtiniemi@syke.fi
    Researcher
  • Lonkila Annika, +358 295 252 032
    E-mail: annika.lonkila@syke.fi
    Researcher
  • Lähteenmäki-Uutela Anu, +358 29 525 2087
    E-mail: anu.lahteenmaki-uutela@syke.fi
    Senior Research
    Ympäristölainsäädännön, sinisen biotalouden, elintarvikelainsäädännön ja ruokainnovaatioiden tutkimus
  • Oinonen Iikka, +358 295 251 014
    E-mail: iikka.oinonen@syke.fi
    Researcher
    Tutkitun tiedon sekä ympäristö- ja kestävyyskasvatuksen vaikuttavuuden tutkimus
  • Ott Anna, +358 29 525 2202
    E-mail: anna.ott@syke.fi
    Researcher
  • Pietilä Kaisa, +358 29 525 1477
    E-mail: kaisa.pietila@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Tutkia ja kehittää luonnon monimuotoisuuden turvaamisen politiikan vaikuttavuutta ja valtavirtaistamista, viestiä teemasta ja osallistua aihepiirin hankevalmisteluihin.
  • Pitkänen Kati, +358 29 525 1101
    E-mail: kati.pitkanen@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Kiertotalouden sosiaalisten vaikutusten, monipaikkaisuuden ja vapaa-ajan asumisen sekä luonnon hyvinvointivaikutusten tutkimus
  • Rekola Aino, +358 295 251 871
    E-mail: aino.rekola@syke.fi
    Researcher
    Ympäristötiedon vaikuttavuuden ja tiedolla vaikuttamisen tutkimus sekä toimijoiden osallistaminen ympäristöpolitiikan kehittämisessä.
  • Schubin Elli, +358 29 525 1218
    E-mail: elli.schubin@syke.fi
    Trainee, University student

© Copyright Environmental Administration |  Feedback