Land Use Management

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:


  • Oinonen Kari, +358 29 525 1474
    E-mail: kari.oinonen@syke.fi
    Head of Unit



  • Erfving Natalia, +358 29 525 1233
    E-mail: natalia.erfving@syke.fi
    Trainee, University student
    Atenas- ja Mammutti -hankkeeseen liittyvät tutkimustehtävät mm. asiantuntijahaastattelut, dokumentti- ja paikkatietoanalyysi
  • Kontio Panu, +358 295 251 293
    E-mail: panu.kontio@syke.fi
    Senior Researcher
    Alueiden käyttöön liittyvä tutkimus ja kehittäminen
  • Niemelä Anssi, +358 295 252 229
    E-mail: ext.anssi.niemela@syke.fi
    Civilian Serviceman
  • Nieminen Hanna, +358 29 525 1858
    E-mail: hanna.p.nieminen@syke.fi
    Researcher
    Kestävään alueiden käyttöön ja hallintaan liittyvä kansallinen ja kansainvälinen tutkimus- ja kehitystyö. Mm. maankäytön suunnittelun, lähiympäristön ja kiertotalouden kysymykset. Elinympäristön tietopalvelu Liiterin viestintä, markkinointi ja koulutukset.
  • Nyberg Elina, +358 29 525 1396
    E-mail: elina.nyberg@syke.fi
    Researcher
    Yhdyskuntarakenteen ja lähiympäristön kehittämiseen liittyvä tutkimus
  • Ojanen Maria, +358 29 525 1044
    E-mail: maria.ojanen@syke.fi
    Researcher
    kansalaistiede, kansalaisten osallistaminen ja tiedon yhteiskehitys
  • Rehunen Antti, +358 295 251 550
    E-mail: antti.rehunen@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Alueidenkäytön ohjauskeinojen ja kestävyyden arvioinnin kehittäminen, alue- ja yhdyskuntarakenteen sekä kestävän liikkumisen tutkimus
  • Saarikoski Heli, +358 295 251 589
    E-mail: heli.saarikoski@syke.fi
    Leading Researcher
    Ympäristökiistojen ja yhteistoiminnallisen luonnonvarasuunnittelun tutkimus, osallistuva integroiva arviointi
  • Shemeikka Petri, +358 295 251 636
    E-mail: petri.j.shemeikka@syke.fi
    Researcher
    alueiden käyttö
  • Strandell Anna, +358 295 251 657
    E-mail: anna.strandell@syke.fi
    Senior Researcher
    Rakennetun ympäristön ja asumisen tutkimus- ja kehittämishankkeet.
  • Vartiainen Kaarina, +358 29 525 1729
    E-mail: kaarina.vartiainen@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Alueidenkäyttöön, maankäytön suunnitteluun ja rakennetun ympäristön digitaalisiin palveluihin liittyvä kansallinen ja kansainvälinen tutkimus- ja kehitystyö.
  • Vierikko Kati, +358 29 525 2084
    E-mail: kati.vierikko@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Yhdyskuntarakenteeseen, kiertotalouteen, luontopohjaisiin ratkaisuihin ja maankäytön suunnitteluun ja hallintaan liittyvä kansallinen ja kansainvälinen tutkimus sekä tutkia ja kehittää uusia lähestymistapoja ja kestäviä ratkaisuja.

© Copyright Environmental Administration |  Feedback