System Transformation

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:


  • Saarela Sanna-Riikka, +358 295 251 587
    E-mail: sanna-riikka.saarela@syke.fi
    Head of Unit
    Laajojen hankkeiden ja verkostojen koordinointitehtäviin osallistuminen sekä ympäristöpolitiikan vaikutusten arvioinnin ja ekosysteemipalvelujen operationalisoinnin tutkimus ja kehittäminen


  • Korhonen-Kurki Kaisa, +358 295 251 412
    E-mail: kaisa.korhonen-kurki@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Kansainvälisten ja kansallisten verkostojen ja instituutioiden tutkimus kestävyysmurroksen edistäjinä.
  • Lazarevic David, +358 295 251 881
    E-mail: david.lazarevic@syke.fi
    Leading Researcher
  • Leskinen Paula, +358 29 525 2151
    E-mail: paula.leskinen@syke.fi
    Researcher
    Ympäristöoikeustieteellinen tutkimus ja asiantuntijatuki SYKEn hankkeissa
  • Lukkarinen Jani, +358 295 251 893
    E-mail: jani.lukkarinen@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Energiamurroksen yhteiskunnallinen tutkimus. Kestävän ja hajautetun energiantuotannon sekä energiatehokkuuden edistämiseen liittyvät politiikka-analyysit ja toimijakartoitukset.
  • Mervaala Erkki, +358 29 525 2150
    E-mail: erkki.mervaala@syke.fi
    Researcher
  • Närhi Juuli, +358 29 525 2220
    E-mail: juuli.narhi@syke.fi
    Researcher
    Politiikkakeskuksen hankkeissa avustaminen: projektien tilaisuudet, viestintä, sidosryhmävuorovaikutus, taustamateriaalien kokoaminen.
  • Pappila Minna, +358 29 525 2233
    E-mail: minna.pappila@syke.fi
    Senior Research Scientist
  • Pitzen Samuli, +358 29 525 1941
    E-mail: samuli.pitzen@syke.fi
    Researcher
  • Saastamoinen Uula, +358 295 252 076
    E-mail: uula.saastamoinen@syke.fi
    Researcher
  • Toivanen Riina, +358 295 251 183
    E-mail: riina.toivanen@syke.fi
    Researcher
  • Turunen Topi, +358 50 513 1767, +358 29 525 1929
    E-mail: topi.turunen@syke.fi
    Researcher
    Jätteisiin ja niiden hyödyntämiseen liittyvän oikeudellisen sääntelyn tutkiminen. Jätteiden turvallisen tuotteistamisen sääntely.
  • Tynkkynen Minni, +358 29 525 1511
    E-mail: minni.tynkkynen@syke.fi
    Trainee, University student
  • Valve Helena, +358 295 251 723
    E-mail: helena.valve@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Politiikkaprosessien ja sääntelykäytäntöjen tutkimus; erityisesti ravinnekierrätyksen sekä vesien- ja merensuojelun ohjauskeinot ja niiden kehittäminen

© Copyright Environmental Administration |  Feedback