Ecosystem Services

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:

Kuhmo
Address: Lentiirantie 342 B, Lentiirantie 342 B,FI-88900 Kuhmo, Lentiirantie 342 B Kuhmo
Fax:

Oulu
Address: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, FI-90570 Oulu, P.O.Box 413 University of Oulu
Fax:


  • Vihervaara Petteri, +358 295 251 740
    E-mail: petteri.vihervaara@syke.fi
    Head of Unit
    Biodiversiteetti- ja ekosysteemipalvelututkimus.


  • Auvinen Ari-Pekka, +358 295 251 080
    E-mail: ari-pekka.auvinen@syke.fi
    Researcher
    Luonnon monimuotoisuuden (biodiversiteetin) seuranta ja indikaattorien kehittäminen, Luonnontila.fi -sivuston ylläpito
  • Heikkinen Risto, +358 295 251 151
    E-mail: risto.heikkinen@syke.fi
    Leading Researcher
    Luonnonsuojelubiologia, ilmastonmuutos ja biodiversiteetti, biodiversiteettimallinnus
  • Hurskainen Pekka, +358 29 525 2036
    E-mail: pekka.hurskainen@syke.fi
    Researcher
  • Ilvonen Jaakko, +358 50 502 0272, +358 29 525 2215
    E-mail: jaakko.ilvonen@syke.fi
    Researcher
  • Jussila Tytti, +358 295 251 015
    E-mail: tytti.jussila@syke.fi
    Research Assistant
  • Kahilainen Aapo, +358 295 251 220
    E-mail: aapo.kahilainen@syke.fi
    Senior Coordinator
  • Kaipiainen-Väre Heidi, +358 295 251 249
    E-mail: heidi.kaipiainen@syke.fi
    Biologi
    Uhanalaiset kasvit, lajitietokanta (kasvit)
  • Kivinen Sonja, +358 295 251 928
    E-mail: sonja.i.kivinen@syke.fi
    Researcher
  • Kortelainen Pirkko, +358 295 251 306
    E-mail: pirkko.kortelainen@syke.fi
    Leading Researcher
    Biogeokemialliset kierrot, kasvihuonekaasuemissiot järvistä, järvet hiilen nieluna, huuhtoutuminen boreaalisilta valuma-alueilta
  • Kullberg Peter, +358 295 251 965
    E-mail: peter.kullberg@syke.fi
    Researcher
  • Mäyrä Janne, 
    E-mail: janne.mayra@syke.fi
    Researcher
  • Norros Veera, +358 40 685 0470, +358 295 251 459
    E-mail: veera.norros@syke.fi
    Senior Research
  • Palmroos Ida, +358 295 252 235
    E-mail: ida.palmroos@syke.fi
    Research Assistant
    Tutkimusaineistojen keruu ja analysointi, sekä tutkimusartikkeleiden kirjoittaminen.
  • Punttila Pekka, +358 295 251 523
    E-mail: pekka.punttila@syke.fi
    Senior Researcher
    Metsien luonnonsuojeluekologinen tutkimus, hyönteisekologiset tutkimukset
  • Sallinen Antti, 
    E-mail: antti.sallinen@syke.fi
    Researcher
  • Sirkiä Päivi, +358 295 251 091
    E-mail: paivi.sirkia@syke.fi
    Senior Coordinator
  • Suppula Meri, +358 295 251 454
    E-mail: meri.suppula@syke.fi
    Trainee, University student
  • Vanhala Pekka, +358 295 251 724
    E-mail: pekka.vanhala@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Mikrobiekologia, maaperätiede, ekosysteemipalvelut, tutkimuksen kaupallistaminen ja asiakkuuksien kehittäminen, kansalaistiede (Citizen science)
  • Virkkala Raimo, +358 295 251 747
    E-mail: raimo.virkkala@syke.fi
    Leading Researcher
    Ilmastonmuutoksen vaikutukset biodiversiteettiin, lintujen ekologia, metsien suojelubiologia.

© Copyright Environmental Administration |  Feedback