Functions of Ecosystems

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:


  • Mattsson Tuija, +358 295 251 418
    E-mail: tuija.mattsson@syke.fi
    Head of Unit
    Huuhtoutuminen boreaalisilta valuma-alueilta, metsätalouden vesistökuormitus


  • Akujärvi Anu, +258 295 251 426
    E-mail: anu.akujarvi@syke.fi
    Researcher
    Maaekosysteemien hiilitaseiden ja ekosysteemipalveluiden laskenta ja mallinnus
  • Cano-Bernal Jose, 
    E-mail: jose.cano-bernal@syke.fi
    Researcher
  • Forsius Martin, +358 295 251 118
    E-mail: martin.forsius@syke.fi
    Research Professor
    Keskuksen tutkimustoiminnan kehittäminen. Hankkeiden johtaminen: Ilmastonmuutoksen ja laskeuman ekosysteemivaikutukset, ekosysteemipalvelujen arviointi ja mallintaminen. Keskuksen johtajan sijainen.
  • Heiskanen Marko, +358 29 525 2040
    E-mail: marko.heiskanen@syke.fi
    Researcher
  • Holmberg Maria, +358 295 251 181
    E-mail: maria.holmberg@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Metsäisten alueiden hiili- ja typpitaseet, riippuvuus ilmastonmuutoksesta ja ilman epäpuhtauksista
  • Junttila Virpi, +358 295 251 098
    E-mail: virpi.junttila@syke.fi
    Senior Research
    Ekosysteemien mallinnus, hiilitaseiden epävarmuuksien mallinnus
  • Kuusela Saija, +358 504 419 819
    E-mail: saija.kuusela@syke.fi
    Project Manager
    Suojelualueverkoston kehittäminen, metsien monimuotoisuuden turvaaminen, monimuotoisuus- ja ilmastokytkökset
  • Rankinen Katri, +358 295 251 540
    E-mail: katri.rankinen@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Ekohydrologisten mallien soveltaminen ja kehittäminen
  • Schulz Torsti, +358 295 252 263
    E-mail: torsti.schulz@syke.fi
    Researcher
  • Vuorenmaa Jussi, +358 295 251 753
    E-mail: jussi.vuorenmaa@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Ilmansaasteiden ja ilmastonmuutoksen vaikutusten seuranta pintavesissä, laskeuman laadun seuranta.

© Copyright Environmental Administration |  Feedback