Species and Habitat Types

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:


  • Raunio Anne, +358 295 251 547
    E-mail: anne.raunio@syke.fi
    Head of Unit
    Luontotyyppien suojelu, luontotyyppien uhanalaisuuden arviointi, luontodirektiivin luontotyypit


  • Ahola Aapo, +358 295 252 234
    E-mail: aapo.ahola@syke.fi
    Senior Coordinator
  • Heilala Tomi, +358 29 525 2181
    E-mail: tomi.heilala@syke.fi
    Researcher
  • Husa Jukka, +358 295 251 192
    E-mail: jukka.husa@syke.fi
    Senior Researcher
    Arvokkaat geologiset muodostumat, koordinointi, geologiset inventoinnit, kartoitusaineistot
  • Hutri-Weintraub Kirsi, +358 50 477 0777, +358 295 251 932
    E-mail: kirsi.hutri-weintraub@syke.fi
    Coordinator
    Tieto- ja viestintätuotteiden toteutus, julkaisujen taitto, valokuvien ja aineistojen käsittely tutkimus- ja kehittämishankkeissa.
  • Jukarainen Aili, +358 295 251 549
    E-mail: aili.jukarainen@syke.fi
    Researcher
    Lintudirektiiviin ja uhanalaisiin lintuihin liittyvät asiantuntijatehtävät. Lintuvesien kunnostukseen ja hoitoon liittyvät asiantuntijatehtävät.
  • Kokko Aira, +358 295 251 290
    E-mail: aira.kokko@syke.fi
    Senior Researcher
    Uhanalaiset ja luontodirektiivin luontotyypit, soiden luontoarvot
  • Kolu Suvi, +358 29 525 2207
    E-mail: suvi.kolu@syke.fi
    Researcher
  • Kontula Tytti, +358 295 251 294
    E-mail: tytti.kontula@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Luontotyyppien uhanalaisuuden arviointi
  • Kotiranta Heikki, +358 295 251 318
    E-mail: heikki.kotiranta@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Uhanalaiset sienet, lahottajasienten suojelu talousmetsissä
  • Könönen Katriina, +358 50 304 3191, +358 29 525 1933
    E-mail: katriina.kononen@syke.fi
    Researcher
    Sisävesien ja Itämeren selkärangattomien ja maakotiloiden tunnistus, suojelu, ja uhanalaisuus, sisävesien ja meren vieraslajit, sisävesien monimuotoisuus.
  • Lehikoinen Aija, 
    E-mail: aija.lehikoinen@syke.fi
    Researcher
  • Liukko Ulla-Maija, +358 295 251 387
    E-mail: ulla-maija.liukko@syke.fi
    Senior Coordinator
    Eliölajien suojelu, lajien uhanalaisuusarviointi, EU:n luontodirektiivin lajien raportointi ja seuranta, uhanalaiset nisäkkäät ja nilviäiset, biodiversiteettiseuranta.
  • Mikkola-Roos Markku, +358 295 251 429
    E-mail: markku.mikkola-roos@syke.fi
    Senior Coordinator
    Uhanalaiset linnut ja lintudirektiivin lajit, valtakunnallisesti tärkeiden kosteikkojen kunnostuksen, hoidon ja arvioinnin suunnittelu
  • Mäkelä Katariina, +358 295 251 443
    E-mail: katariina.makela@syke.fi
    Senior Researcher
    Uhanalaiset ja luontodirektiivin luontotyypit, luontodirektiivin kasvit
  • Nielsen Jessica, +358 295 251 193
    E-mail: jessica.nielsen@syke.fi
    Trainee, University student
  • Rusanen Pekka, +358 295 251 580
    E-mail: pekka.rusanen@syke.fi
    Researcher
    Linnuston seurannat, merimetson kannankehitys ja vaikutukset luontoon, öljyyntyneiden lintujen hoito
  • Ryttäri Terhi, +358 295 251 585
    E-mail: terhi.ryttari@syke.fi
    Senior Researcher
    Lajien uhanalaisuuden arviointi, uhanalaiset kasvit, hoito ja seuranta, vieraat lajit / tulokaskasvit, merimetsot ja kasvillisuus, merenrantojen luontotyypit ja uhanalaisuus, harjumetsät ja paahdeympäristöt, Lenninsiipi -verkkolehti
  • Salo Pälvi, 
    E-mail: palvi.salo@syke.fi
    Coordinator
  • Tuominen Seppo, +358 295 251 706
    E-mail: seppo.tuominen@syke.fi
    Senior Researcher
    Luontotyyppien tilan seuranta ja raportointi, luontotyyppien paikkatietoaineistot
  • Uddström Annika, +358 295 251 715
    E-mail: annika.uddstrom@syke.fi
    Researcher
    Suomen lukkien ja valeskorpionien määritysopas, Suomen paras masemahanke- kilpailu
  • Uusirantanen Leila, +358 295 251 039
    E-mail: ext.leila.uusirantanen@syke.fi
    Trainee

© Copyright Environmental Administration |  Feedback