Land Use and Urbanisation

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:


  • Kopperoinen Leena, +358 295 251 296
    E-mail: leena.kopperoinen@syke.fi
    Head of Unit
    Ekosysteemipalvelut rakennetussa ympäristössä ja maankäytön suunnittelussa, kaupunkiseutujen viherrakenne ja kestävä maankäyttö, GIS-menetelmät maankäytön kestävyyden ja ekosysteemipalveluiden arvioinnissa


  • Ahola Nina, +358 295 252 232
    E-mail: nina.ahola@syke.fi
    Coordinator
  • Costadone Laura, +358 295 251 505
    E-mail: laura.costadone@syke.fi
    Senior Research
  • Heliölä Janne, +358 295 251 164
    E-mail: janne.heliola@syke.fi
    Researcher
    Maatalousluonnon monimuotoisuuden tutkimus, päiväperhosten seuranta, maatalouden ympäristötuki
  • Huikkonen Ida-Maria, +358 295 252 255
    E-mail: ida-maria.huikkonen@syke.fi
    Researcher
  • Kuussaari Mikko, +358 295 251 331
    E-mail: mikko.kuussaari@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Maatalousluonnon monimuotoisuuden tutkimus
  • Pykälä Juha, +358 295 251 528
    E-mail: juha.pykala@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Kasvien ja jäkälien luonnonsuojelubiologia, kasviekologia, uhanalaiset jäkälät
  • Pöyry Juha, +358 295 251 534
    E-mail: juha.poyry@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Globaalimuutosten biologiset vaikutukset ja niihin sopeutuminen, maatalousympäristöjen lajiston ja uhanalaisten lajien luonnonsuojelubiologia sekä yöperhoskantojen seuranta.
  • Suuronen Anna, +358 295 252 231
    E-mail: anna.suuronen@syke.fi
    Researcher
  • Toivonen Marjaana, +358 295 252 194
    E-mail: marjaana.toivonen@syke.fi
    Senior Research

© Copyright Environmental Administration |  Feedback