International Water Management

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:


  • Oinonen Soile, +358 40 514 7790, +358 295 251 323
    E-mail: soile.m.oinonen@syke.fi
    Head of Unit
    Ryhmän esimiestehtävät.Vesialan kansainvälinen tutkimus- ja kehitystoiminta sekä verkostoituminen.


  • Eloheimo Karri, +358 295 251 333
    E-mail: karri.eloheimo@syke.fi
    Leading Researcher
    Vesialan kansainvälisten hankkeiden ja palveluiden kehittäminen.
  • Juppi Marketta, +358 295 251 084
    E-mail: marketta.juppi@syke.fi
    Project Manager
    Suunnittelee, johtaa ja toteuttaa kansainvälisiä asiantuntija-, tutkimus- ja kehittämishankkeita, jotka liittyvät kestävään vesivarojen hallintaan, vesiensuojeluun ja -kunnostukseen.
  • Riihimäki Juha, +358 295 251 559
    E-mail: juha.riihimaki@syke.fi
    Project Manager
    ympäristöjen ekologinen kunnostaminen, vesistöjen säännöstely ja kunnostus, elinympäristöjen monimuotoisuus, paikkatietojärjestelmä
  • Saikkonen Liisa, +358 295 251 936
    E-mail: liisa.saikkonen@syke.fi
    Senior Research
  • Sojamo Suvi, +358 50 417 8999, +358 20 610 123
    E-mail: suvi.sojamo@syke.fi
    Senior Scientist
    Suomen ja suomalaisyritysten globaaliin vesivastuullisuuteen liittyvät tutkimus- ja kehittämistehtävät, kansainväliseen rajavesiyhteistyöhön liittyvät tehtävät.
  • Suoknuuti Aku, +358 295 251 142
    E-mail: aku.suoknuuti@syke.fi
    Trainee, University student
    Opinnäytetyö Vesidiplomatia-hankkeessa

© Copyright Environmental Administration |  Feedback