Water Management and Governance

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:

Oulu
Address: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, FI-90570 Oulu, P.O.Box 413 University of Oulu
Fax:


  • Marttunen Mika, +358 295 251 411
    E-mail: mika.marttunen@syke.fi
    Head of Unit
    säännöstelyn kehittäminen, vesipolitiikan puitedirektiivi, osallistuva suunnittelu, päätösanalyysi


  • Aaltonen Juha, +358 400 148 567
    E-mail: juha.aaltonen@syke.fi
    Development Engineer
    tulvakartoitus, vesivarahankkeiden suunnittelumallit, taajamatulvat, virtausmallit
  • Ahopelto Lauri, 
    E-mail: lauri.ahopelto@syke.fi
    Development Engineer
  • Begum Khaleda, +358 295 251 110
    E-mail: khaleda.begum@syke.fi
    Researcher
    Maatalouden vesistövaikutusten tutkimus.
  • Belinskij Antti, +358 503 252 563, +358 295 251 088
    E-mail: antti.belinskij@syke.fi
    Research Professor
  • Dahlberg Niklas, +358 50 593 7987, +358 295 252 055
    E-mail: niklas.dahlberg@syke.fi
    Development Engineer
    Tulvariskien hallinnan suunnittelun asiantuntija- ja palvelutehtävät
  • Ekholm Petri, +358 295 251 102
    E-mail: petri.ekholm@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Ravinteiden kulkeutuminen ja vesistövaikutukset. Maatalouden ravinnekuormitus ja sen vähentäminen.
  • Huokuna Mikko, +358 295 251 189
    E-mail: mikko.huokuna@syke.fi
    Senior Engineer
    tulvariskien hallinta, tulvakartoitukset, jokien jääongelmat
  • Jumppanen Andersen Kaija, +358 295 252 256
    E-mail: ext.kaija.jumppanenandersen@syke.fi
    Development Engineer
    Tulvariskien hallinnan kehittäminen.
  • Lehtoranta Virpi, +358 295 251 361
    E-mail: virpi.lehtoranta@syke.fi
    Development Engineer
    vesistöjen kunnostus ja hoito, kustannus-hyötyanalyysi
  • Lepistö Ahti, +358 295 251 367
    E-mail: ahti.lepisto@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Hajakuormituksen arviointijärjestelmät, integroidut valuma-aluemallit, automaattinen mittaustekniikka, EU-hankkeet, tutkimushankkeiden johto- ja koordinointitehtävät. SYKEn toimitusneuvoston jäsen (vesistö ja vesivarat).
  • Mustajoki Jyri, 
    E-mail: jyri.mustajoki@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Monitavoitearvioinnin vuorovaikutteinen soveltaminen mm. vesien hoitoon, ekosysteemipalveluihin ja ympäristövaikutusten arviointiin liittyvissä hankkeissa.
  • Sane Mikko, +358 295 251 617
    E-mail: mikko.sane@syke.fi
    Development Engineer
    tulvakartoitus, tulvatietojärjestelmä
  • Todorovic Sara, +358 50 326 2757, +358 295 252 188
    E-mail: sara.todorovic@syke.fi
    Coordinator
    Tulvariskien hallintaan, vaikutusarviointeihin ja maatalouden kestävään vesienhallintaan liittyvät paikkatietoanalyysit
  • Turunen Ville, +358 295 251 061
    E-mail: ext.ville.turunen@syke.fi
    Development Engineer
    Tulvariskien hallintaan ja vesihuoltoon liittyvät paikkatietotarkastelut.
  • Valkama Pasi, +358 295 252 218
    E-mail: pasi.valkama@syke.fi
    Senior Research Scientist
    ValumaVesi ja Samassa Vedessä hankkeiden tutkimustyö.
  • Väisänen Sari, +358 295 251 760
    E-mail: sari.vaisanen@syke.fi
    Researcher
    Hajakuormitukseen ja sen vähentämiseen liittyvä tutkimus
  • Västilä Kaisa, +358 29 525 2143
    E-mail: kaisa.vastila@syke.fi
    Senior Research Scientist

© Copyright Environmental Administration |  Feedback