Water Information System

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:

Jyväskylä
Address: Survontie 9 A, Survontie 9 A,FI-40500 Jyväskylä, Survontie 9 A Jyväskylä
Fax:

Oulu
Address: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, FI-90570 Oulu, P.O.Box 413 University of Oulu
Fax:


  • Järvinen Marko, +358 295 251 241
    E-mail: marko.jarvinen@syke.fi
    Head of Unit
    Kasviplanktonseurannan, -analyysin ja tilanarvioinnin kehittäminen, (sinileväseuranta), biologinen vertailulaboratoriotoiminta, järvet, kasviplanktontutkimus


  • Aroviita Jukka, +358 295 251 222
    E-mail: jukka.aroviita@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Sisävesien ekologisen tilan luokittelun kehitys-, tutkimus- ja asiantuntijatyö. Kansainväliset tutkimushankkeet.
  • Dubrovin Tanja, +358 400 148 874
    E-mail: tanja.dubrovin@syke.fi
    Development Engineer
    vesivaratietojärjestelmät, tulvatietojärjestelmä, vesistöjen säännöstely
  • Juntunen Janne, +358 295 251 240
    E-mail: janne.juntunen@syke.fi
    Senior Research Scientist
    3D-COHERENS-virtaus-, vedenlaatu- sekä haitallisten aineiden mallin soveltaminen ja kehittäminen.
  • Juvonen Janne, +358 295 251 232
    E-mail: janne.juvonen@syke.fi
    Senior Adviser
    vesienhoidon järjestämiseen liittyvät pohjavesiasiantuntijatehtävät, pohjavesiin ja niiden tilaan liittyvät kansalliset ja kansainväliset T&K-tehtävät
  • Järvenpää Lasse, +358 295 251 237
    E-mail: lasse.jarvenpaa@syke.fi
    Development Engineer
    vesistötöiden tiedonhallinta, luonnonmukainen vesirakentaminen
  • Koskiaho Jari, +358 295 251 312
    E-mail: jari.koskiaho@syke.fi
    Senior Research Scientist
    viljelyalueiden vesistökuormituksen vähentäminen, kosteikot, laskeutusaltaat, valuma-aluemallien soveltaminen
  • Kotamäki Niina, +358 295 251 316
    E-mail: niina.kotamaki@syke.fi
    Senior Research
    tilastolliset tutkimus- ja mitoitusmenetelmät, vedenlaatumallit
  • Kämäri Maria, +358 295 251 334
    E-mail: maria.kamari@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Virtavesien hajakuormitustutkimukset. Jatkuvatoimisten mittausmenetelmien ja mittausinfrastruktuurin kehittäminen liittyen jokivesien vedenlaadun seurantaan
  • Liukko Ninni, +358 295 251 388
    E-mail: ninni.liukko@syke.fi
    Researcher
  • Malve Olli, +358 295 251 401
    E-mail: olli.malve@syke.fi
    Leading Researcher
    Vesistöjen vedenlaadun mallintaminen ja ennustaminen, tilastolliset tutkimus- ja mitoitusmenetelmät
  • Martinmäki-Aulaskari Kati, +358 40 581 3442
    E-mail: kati.martinmaki-aulaskari@syke.fi
    Researcher
    Vesienhoidon tiedonhallinta- ja asiantuntijatehtävät, paikkatietomenetelmät ja vesistöjen kunnostus ja hoito.
  • Mitikka Sari, +358 295 251 430
    E-mail: sari.mitikka@syke.fi
    Limnologist
    vesistöjen tila, vedenlaadun seuranta ja luokittelu
  • Ropponen Janne, +358 295 251 572
    E-mail: janne.ropponen@syke.fi
    Researcher
    3D virtaus- ja vedenlaatumallinnus
  • Silander Jari, +358 295 251 638
    E-mail: jari.silander@syke.fi
    Senior Research Scientist
    mallitekniikka, seuranta, kustannus-hyötyanalyysi, innovaatiot

© Copyright Environmental Administration |  Feedback