Sustainable water services

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:

Oulu
Address: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, FI-90570 Oulu, P.O.Box 413 University of Oulu
Fax:


  • Laitinen Jyrki, +358 295 251 346
    E-mail: jyrki.laitinen@syke.fi
    Head of Unit
    Ryhmäpäällikkö; Vesihuoltoon liittyvät asiantuntija- ja tutkimustehtävät.


  • Britschgi Ritva, +358 295 251 089
    E-mail: ritva.britschgi@syke.fi
    Leading hydrogeologist
    pohjavesitietojärjestelmä (POVET), pohjavesialueiden luokittelu, pohjaveden suojelu, maa-ainesten kestävä käyttö/POSKI, pohja- ja tekopohjaveden käyttö, kans. ja EU lait/pohjavedet, pohjavesikaivot, maa-ainesten otto, maatalous ja pohjavesi
  • Lapinlampi Toivo, +358 295 251 350
    E-mail: toivo.lapinlampi@syke.fi
    Engineer
    vesihuollon mallipiirrustukset, talousvesikaivot, haja-asutuksen vesihuolto
  • Laukka Vuokko, +358 503 483 865, +358 295 251 047
    E-mail: vuokko.laukka@syke.fi
    Senior Specialist
    Vesihuollon tutkimus- ja asiantuntijatehtävät, erityisesti jätevesien sisältämien ravinteiden kierrätykseen sekä hajajätevesien käsittelyyn liittyvät tehtävät.
  • Mchayk Ali, +358 295 252 270
    E-mail: ali.mchayk@syke.fi
    Trainee, University student
  • Rintala Jari, +358 295 251 564
    E-mail: jari.rintala@syke.fi
    Senior Researcher
    maa-ainest.kestävä käyttö/SOKKA, maa-ainesotto/MOTTO, suojelusuunnitelmat, pohjavedenottamoiden suoja-alueet, pohjaveden suojelu, pohjavesinäytteenotto, pohjavesialueiden luokittelu
  • Säylä Jonne, +358 295 251 667
    E-mail: jonne.sayla@syke.fi
    Engineer
    Haja-asutuksen vesihuolto ja pienpuhdistamoiden testaus
  • Tuominen Sirkku, +358 295 251 704
    E-mail: sirkku.tuominen@syke.fi
    Senior Research Scientist
    pohjavesimallinnus, pilaantuneen maaperän ja pohjaveden riskinarviointi ja kunnostus

© Copyright Environmental Administration |  Feedback