Freshwater Centre

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:

Oulu
Address: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, FI-90570 Oulu, P.O.Box 413 University of Oulu
Fax:


  • Heiskanen Anna-Stiina, +358 295 251 162
    E-mail: anna-stiina.heiskanen@syke.fi
    Director
    Vesikeskuksen johtaja

  • Liukka Laila, +358 29 525 1212
    E-mail: laila.liukka@syke.fi
    Assistant
    Keskuksen assistenttitehtävät


  • Hellsten Seppo, +358 295 251 165
    E-mail: seppo.hellsten@syke.fi
    Development Manager
    Sisävesien seurannan kehittäminen, vesikasvillisuustutkimukset, kansainväliset hankkeet, voimakkaasti muutetut vesistöt
  • Hourula Vilma, +358 295 251 002
    E-mail: vilma.hourula@syke.fi
    Trainee, University student
    Vesikeskuksen verkkoviestinnän ja vesi-fi -sivuston tehtävät.
  • Korhonen Johanna, +358 295 251 302
    E-mail: johanna.korhonen@syke.fi
    Development Manager
    Vesitietotuotteiden ja asiantuntijapalveluiden kehittäminen, kansalliset ja kansainväliset hankkeet, toiminnan suunnittelu ja seuranta
  • Mäenpää-Engelbredt Milla, +358 50 400 9185, +358 295 251 133
    E-mail: milla.maenpaa-engelbredt@syke.fi
    Senior Coordinator
    Vesienhoidon suunnittelun valtakunnallinen koordinointi.
  • Rantonen Seija, +358 50 433 0034, +358 295 251 126
    E-mail: seija.rantonen@syke.fi
    Project Manager
    Vesitaloustiedon jakamisen kehittäminen ja verkkopalvelujen uudistaminen. Projektien johtaminen.

© Copyright Environmental Administration |  Feedback