Watershed Models

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:

Oulu
Address: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, FI-90570 Oulu, P.O.Box 413 University of Oulu
Fax:


  • Veijalainen Noora, +358 29 525 1159
    E-mail: noora.veijalainen@syke.fi
    Head of Unit
    hydrologiset ennusteet, vesistömallien ylläpito, ilmastonmuutostutkimus, tulvat


  • Fazel Nasim, +358 50 413 9940, +358 29 525 1042
    E-mail: nasim.fazel@syke.fi
    Hydrologist
    Projektityöt ja WSFS-Vemala, kehittäminen ja ylläpito.
  • Havu Paula, 
    E-mail: paula.havu@syke.fi
    Researcher
    Vesistömallijärjestelmän, sen prosessimallien ja osajärjestelmien suunnittelu, kehittäminen, käyttöönotto ja ylläpito.
  • Huttunen Inese, +358 295 251 195
    E-mail: inese.huttunen@syke.fi
    Hydrologist
    Prosessitutkimus, Prosessien mallinnus
  • Huttunen Markus, +358 295 251 196
    E-mail: markus.huttunen@syke.fi
    Hydrologist
    hydrologia, vesistömallit, ennusteet, virtaama, lumi
  • Jakkila Juho, +358 295 251 215
    E-mail: juho.jakkila@syke.fi
    Hydrologist
    Vesistömallijärjestelmän (Ruotsi ja Suomi) ylläpito ja sen osajärjestelmien suunnittelu, kehittäminen ja ohjelmointi, vesistöjen ilmastonmuutoslaskennat ja prosessimallintaminen
  • Juntunen Panu, 
    E-mail: panu.juntunen@syke.fi
    Hydrologist
    Vesistömallijärjestelmän kehittäminen ja ylläpito, mallijärjestelmän käyttö erilaisissa arvioinneissa sekä myös järjestelmän operatiiviseen käyttöön että varallaoloon osallistuminen.
  • Koistinen Ari, +358 295 251 287
    E-mail: ari.koistinen@syke.fi
    Senior Researcher
    vesistöennusteet, tulvaennusteet, vesistömallijärjestelmän ylläpito
  • Kolhinen Vesa, +358 295 251 292
    E-mail: vesa.kolhinen@syke.fi
    Researcher
    Vesistömallijärjestelmän, sen prosessimallien ja osajärjestelmien suunnittelu, kehittäminen ja ylläpito
  • Korppoo Marie, 
    E-mail: marie.korppoo@syke.fi
    Researcher
    Vesistömallit, prosessitutkimus ja prosessien mallinnus
  • Koski Joonas, +358 295 251 311
    E-mail: joonas.koski@syke.fi
    Researcher
    Vesistömallijärjestelmä, www-sivut
  • Kumpumäki Miia, +358 295 251 107
    E-mail: miia.kumpumaki@syke.fi
    Hydrologist
    Vesistömallijärjestelmän ylläpito ja kehittäminen, ilmastonmuutoksen ja säännöstelyjen vesistövaikutusten arviointi sekä Tulvakeskuksen toimintaan osallistuminen
  • Markkula Juha, +358 295 251 409
    E-mail: juha.markkula@syke.fi
    Coordinator
    Vesistömallijärjestelmä, tekninen ylläpito, ennustetarkkuuden seuranta
  • Menberu Meseret, +358 29 525 1108
    E-mail: meseret.menberu@syke.fi
    Hydrogeologist
    Pohjavesimallinnuksen kehittäminen Vesistömallijärjestelmässä.
  • Myllyniemi Harri, +358 295 251 439
    E-mail: harri.myllyniemi@syke.fi
    Researcher
    vesistöennusteet, vesistömallijärjestelmän ylläpito
  • Niemi Tero, +358 295 251 027
    E-mail: tero.niemi@syke.fi
    Hydrologist
    Operatiivinen tulvaennustaminen, vesistömallijärjestelmän ylläpito ja kehitys, vesistömallijärjestelmän asiantuntijatyöt.
  • Rousi Tapani, +358 295 251 577
    E-mail: tapani.rousi@syke.fi
    Coordinator
    Vesistömallijärjestelmän (Ruotsi ja Suomi) ylläpito ja sen osajärjestelmien suunnittelu, kehittäminen ja ohjelmointi sekä vesistöjen ilmastonmuutoslaskennat
  • Ruohola Jani, 
    E-mail: jani.ruohola@syke.fi
    Vesistömallijärjestelmän ohjelmistokehitys
  • Sippel Kalle, +358 50 435 4964, +358 295 251 646
    E-mail: kalle.sippel@syke.fi
    Researcher
    Vesistömallien ylläpito ja kehittäminen, Vesistömallit ja paikkatiedot, Vesistöennusteet
  • Sundholm Saga, +358 50 345 4640, +358 295 252 2187
    E-mail: saga.sundholm@syke.fi
    Trainee, University student
  • Tiira Jussi, +358 295 252 126
    E-mail: jussi.tiira@syke.fi
    Vesistömallijärjestelmän ohjelmistokehitys

© Copyright Environmental Administration |  Feedback