Environmental Management in Industry

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:


  • Jouttijärvi Timo, +358 295 251 226
    E-mail: timo.jouttijarvi@syke.fi
    Head of Unit
    kestävä tuotanto, BAT


  • Attila Mikko, +358 295 251 077
    E-mail: mikko.attila@syke.fi
    Coordinator
    Ympäristönsuojelulain uudistus, ympäristölupien seuranta, ympäristölupahakemus- ja ilmoituslomakkeet, teollisuuspäästö- ja jätteenpolttodirektiivien raportointi
  • Finel Nufar, +358 295 251 113
    E-mail: nufar.finel@syke.fi
    Senior Adviser
    Fluoratut kasvihuonekaasut (F-kaasut) ja otsonikerrosta heikentävät aineet; EU-asetusten toimivaltaisen viranomaisen tehtävät, lainsäädännön kansallinen toimeenpano, kansainvälinen yhteistyö; kestävä kaupungistuminen
  • Forsberg Tommi, +358 400 148 698, +358 295 251 116
    E-mail: tommi.forsberg@syke.fi
    Coordinator
    Fluorattujen kasvihuonekaasujen päästöinventaario ja inventaarion kehittäminen, ilmanepäpuhtauspäästöinventaariot, ilmapäästötietojärjestelmän vastuukäyttäjä
  • Forsius Kaj, +358 295 251 119
    E-mail: kaj.forsius@syke.fi
    Project Manager
  • Grönroos Juha, +358 295 251 128
    E-mail: juha.gronroos@syke.fi
    Senior Research Scientist
    - Maatalouden ympäristönsuojelu ja elinkaariarviointi - Kotieläintalouden ympäristöasiat (mm. BAT) ja kaasumaisten päästöjen mallintaminen - Ravinteiden kierrätyksen edistäminen ja sitä tukevien työkalujen kehittäminen
  • Mikkola-Pusa Johanna, +358 295 251 428
    E-mail: johanna.mikkola-pusa@syke.fi
    Coordinator
    Orgaanisten yhdisteiden ja hiukkasten päästöjen sekä maatalouspäästöjen inventointi, VAHTI-tietojen tarkistaminen energiaperäisten päästöjen laskentaa varten
  • Munther Joonas, +358 295 251 435
    E-mail: joonas.munther@syke.fi
    Researcher
    Osallistuminen ilman epäpuhtauksien inventaariotyöhön.
  • Petäjä Jouko, +358 295 251 508
    E-mail: jouko.petaja@syke.fi
    Senior Research Scientist
    Kasvihuonekaasut, energiantuotanto
  • Reinikainen Tapio, +358 505 988 548, +358 295 251 847
    E-mail: tapio.reinikainen@syke.fi
    Project Manager
    - Suomen neuvottelija Montrealin pöytäkirjan sopimuksessa (yläilmakehän otsonikerroksen suojelusopimus) - EU:n otsoniasetuksen ja F-kaasuasetuksen toimivaltaisen viranomaisen tehtäviä - Kansainväliset ilmastoprojektit (HINKU-konseptin kansainvälistäminen) - Ilmastopolitiikka ja työllisyys (erityisesti koskien vientiteollisuutta) - Kuntien ympäristöindikaattorit
  • Saarinen Kristina, +358 295 251 590
    E-mail: kristina.saarinen@syke.fi
    Project Manager
    Ilmapäästöt, päästöjen tarkkailu
  • Suoheimo Pirke, +358 295 251 663
    E-mail: pirke.suoheimo@syke.fi
    Senior Adviser
    Jätteiden kansainvälisten siirtojen lupakäsittely ja valvonta, EMAS-rekisteröinnit, ympäristöasioiden hallintajärjestelmät

© Copyright Environmental Administration |  Feedback