Geoinformatics Systems

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:


  • Laine Yki, +358 295 251 345
    E-mail: yki.laine@syke.fi
    Head of Unit
    Ryhmäpäällikkö, paikkatieto- ja kaukokartoitusjärjestelmät


  • Alasalmi Hanna, +358 295 251 064
    E-mail: hanna.alasalmi@syke.fi
    Researcher
    Operatiivisen kaukokartoituksen kehittäminen, ylläpito ja aineistojen luonti, vedenlaadun kaukokartoitus, www-sivujen ylläpito
  • Haaranen Daniel, +358 295 251 230
    E-mail: daniel.haaranen@syke.fi
    Development Engineer
  • Heikkinen Mika, +358 295 251 152
    E-mail: mika.heikkinen@syke.fi
    Development Engineer
    Paikkatietojärjestelmät
  • Kervinen Mikko, +358 295 251 275
    E-mail: mikko.kervinen@syke.fi
    IT Specialist
    Kaukokartoitus
  • Keto Vesa, 
    E-mail: vesa.keto@syke.fi
    Senior Coordinator
    Operatiivisten kaukokartoitusaineistojen prosessointijärjestelmien kehittäminen sekä näiden järjestelmien ylläpito ja operointi.
  • Lahtinen Ismo, +358 295 251 342
    E-mail: ismo.lahtinen@syke.fi
    Researcher
    Envibase-projektin paikka- ja metatietoihin pohjautuvien Internet-palvelujen suunnittelu ja kehittäminen. U-C-IAV-karttatyökalujen ja ilmasto-oppaan SYKEn osuden kehittäminen ja ylläpito.
  • Lempinen Aleksander, +358 29 525 2239
    E-mail: aleksander.lempinen@syke.fi
  • Neuvonen Samuli, +358 295 251 449
    E-mail: samuli.neuvonen@syke.fi
    Development Engineer
    Itämereen ja ympäristövahinkojen torjuntaan liittyvät tietojärjestelmät
  • Pyhälahti Timo, +358 295 251 527
    E-mail: timo.pyhalahti@syke.fi
    Senior Coordinator
    Kaukokartoitus- ja kansalaishavaintojärjestelmät

© Copyright Environmental Administration |  Feedback