Geoinformatics Services

Helsinki
Address: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, FI-00790 Helsinki, Helsinki
Fax:


  • Harju Kaisu, +358 295 251 143
    E-mail: kaisu.harju@syke.fi
    Head of Unit
    Paikkatietotehtävät, paikkatietojärjestelmät, yhteiskäyttöisten paikkatietoaineistojen ylläpito, metatietojärjestelmän kehittäminen


  • Alanko Joonas, 
    E-mail: joonas.alanko@syke.fi
    Coordinator
  • Alsuhail Faris, +358 50 578 1083
    E-mail: faris.alsuhail@syke.fi
    Coordinator
    Paikkatietosuunnittelijan tehtävät meritietoportaali- ja vesipeto -projekteissa.
  • Blom Tom, +358 29 525 1496
    E-mail: tom.blom@syke.fi
    Coordinator
  • Hatunen Suvi, +358 295 251 145
    E-mail: suvi.hatunen@syke.fi
    Development Engineer
    Maanpeitteen ja maankäytön kaukokartoitus- ja paikkatietotehtävät
  • Härmä Pekka, +358 295 251 205
    E-mail: pekka.harma@syke.fi
    Senior Researcher
    Kaukokartoitusasiantuntija
  • Joukola Matti, +358 295 251 224
    E-mail: matti.joukola@syke.fi
    Senior Researcher
    Uomarekisteri, valuma-aluetietokanta, vesistöjen paikkatiedot
  • Jutila Eetu, +358 29 525 1035
    E-mail: eetu.jutila@syke.fi
    Coordinator
  • Kaartinen Minna, +358 295 251 246
    E-mail: minna.kaartinen@syke.fi
    Senior Coordinator
    Paikkatietojärjestelmät
  • Kallio Minna, +358 295 251 255
    E-mail: minna.kallio@syke.fi
    Coordinator
    Paikkatietotehtävät, paikkatietojärjestelmät ja analyysit, maanpeiteaineistot.
  • Repo Riikka, +358 295 251 556
    E-mail: riikka.repo@syke.fi
    Senior Researcher
    Paikkatietojärjestelmät
  • Suikkanen Jaakko, +358 295 251 661
    E-mail: jaakko.suikkanen@syke.fi
    Coordinator
    Paikkatietotehtävät, uomatietojärjestelmä, valuma-aluejärjestelmän uudistaminen.
  • Valanne Kirsi, +358 29 525 1281
    E-mail: kirsi.valanne@syke.fi
    Coordinator

© Copyright Environmental Administration |  Feedback