Käyttäytymisen muutos

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:

Joensuu
Osoite: Yliopistokatu 6 B (Metla-talo), Yliopistokatu 6 B (Metla-talo), 80100 Joensuu, PL 111 Joensuu
Faksi:


  • Paloniemi Riikka, +358 295 251 493
    Sähköposti: riikka.paloniemi@syke.fi
    Ryhmäpäällikkö
    Kestävän käyttäytymisenmuutoksen tutkimus. Luonnon monimuotoisuuden turvaaminen ja sen valtavirtaistaminen. Tieteen, politiikan ja muun yhteiskunnan vuoropuhelu. 


  • Arola Terhi, +358 29 525 1182
    Sähköposti: terhi.arola@syke.fi
    Tutkija
  • Aulake Marianne, +358 29 525 2116
    Sähköposti: marianne.aulake@syke.fi
    Tutkija
    Ympäristöterveyden tutkimus, tiedeviestintä
  • Huttunen Suvi, +358 295 252 169
    Sähköposti: suvi.huttunen@syke.fi
    Johtava tutkija
    Kestävän käyttäytymismuutoksen edellytysten tutkimus
  • Kaljonen Minna, +358 295 251 252
    Sähköposti: minna.kaljonen@syke.fi
    Tutkimusprofessori
    Kestävyysmurroksen ja ympäristöpolitiikan tutkimus; kestävät ruokajärjestelmät
  • Karjalainen Linda, +358 29 525 1007
    Sähköposti: linda.karjalainen@syke.fi
    Tutkija
    Kestävän liikkumisen tutkimus
  • Lehtiniemi Heidi, +358 29 525 2199
    Sähköposti: heidi.lehtiniemi@syke.fi
    Tutkija
  • Lonkila Annika, +358 295 252 032
    Sähköposti: annika.lonkila@syke.fi
    Tutkija
  • Lähteenmäki-Uutela Anu, +358 29 525 2087
    Sähköposti: anu.lahteenmaki-uutela@syke.fi
    Erikoistutkija
    Ympäristölainsäädännön, sinisen biotalouden, elintarvikelainsäädännön ja ruokainnovaatioiden tutkimus
  • Oinonen Iikka, +358 295 251 014
    Sähköposti: iikka.oinonen@syke.fi
    Tutkija
    Tutkitun tiedon sekä ympäristö- ja kestävyyskasvatuksen vaikuttavuuden tutkimus
  • Ott Anna, +358 29 525 2202
    Sähköposti: anna.ott@syke.fi
    Tutkija
  • Pietilä Kaisa, +358 29 525 1477
    Sähköposti: kaisa.pietila@syke.fi
    Erikoistutkija
    Tutkia ja kehittää luonnon monimuotoisuuden turvaamisen politiikan vaikuttavuutta ja valtavirtaistamista, viestiä teemasta ja osallistua aihepiirin hankevalmisteluihin.
  • Pitkänen Kati, +358 29 525 1101
    Sähköposti: kati.pitkanen@syke.fi
    Erikoistutkija
    Kiertotalouden sosiaalisten vaikutusten, monipaikkaisuuden ja vapaa-ajan asumisen sekä luonnon hyvinvointivaikutusten tutkimus
  • Rekola Aino, +358 295 251 871
    Sähköposti: aino.rekola@syke.fi
    Tutkija
    Ympäristötiedon vaikuttavuuden ja tiedolla vaikuttamisen tutkimus sekä toimijoiden osallistaminen ympäristöpolitiikan kehittämisessä.
  • Schubin Elli, +358 29 525 1218
    Sähköposti: elli.schubin@syke.fi
    Apulaistutkija
  • Seppälä Tuija, +358 295 252 280
    Sähköposti: tuija.seppala@syke.fi
    Erikoistutkija
  • Tuovila Sanja, +358 295 251 063
    Sähköposti: sanja.tuovila@syke.fi
    Korkeakouluharjoittelija
  • Turunen Anni, +358 295 251 036
    Sähköposti: anni.turunen@syke.fi
    Tutkija

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta