Alueidenkäytön hallinta

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:


  • Vartiainen Kaarina, +358 29 525 1729
    Sähköposti: kaarina.vartiainen@syke.fi
    Ryhmäpäällikkö
    Alueidenkäyttöön, maankäytön suunnitteluun ja rakennetun ympäristön digitaalisiin palveluihin liittyvä kansallinen ja kansainvälinen tutkimus- ja kehitystyö.


  • DAmato-Pihlman Dalia, +358 295 251 278
    Sähköposti: dalia.damato-pihlman@syke.fi
    Erikoistutkija
  • Kautonen Kia, +358 295 251 002
    Sähköposti: kia.kautonen@syke.fi
    Korkeakouluharjoittelija
  • Kontio Panu, +358 295 251 293
    Sähköposti: panu.kontio@syke.fi
    Vanhempi tutkija
    Alueiden käyttöön liittyvä tutkimus ja kehittäminen
  • Nyberg Elina, +358 29 525 1396
    Sähköposti: elina.nyberg@syke.fi
    Tutkija
    Yhdyskuntarakenteen ja lähiympäristön kehittämiseen liittyvä tutkimus
  • Rehunen Antti, +358 295 251 550
    Sähköposti: antti.rehunen@syke.fi
    Erikoistutkija
    Alueidenkäytön ohjauskeinojen ja kestävyyden arvioinnin kehittäminen, alue- ja yhdyskuntarakenteen sekä kestävän liikkumisen tutkimus
  • Saarikoski Heli, +358 295 251 589
    Sähköposti: heli.saarikoski@syke.fi
    Johtava tutkija
    Ympäristökiistojen ja yhteistoiminnallisen luonnonvarasuunnittelun tutkimus, osallistuva integroiva arviointi
  • Shemeikka Petri, +358 295 251 636
    Sähköposti: petri.j.shemeikka@syke.fi
    Tutkija
    alueiden käyttö
  • Strandell Anna, +358 295 251 657
    Sähköposti: anna.strandell@syke.fi
    Vanhempi tutkija
    Rakennetun ympäristön ja asumisen tutkimus- ja kehittämishankkeet.
  • Vierikko Kati, +358 29 525 2084
    Sähköposti: kati.vierikko@syke.fi
    Erikoistutkija
    Yhdyskuntarakenteeseen, kiertotalouteen, luontopohjaisiin ratkaisuihin ja maankäytön suunnitteluun ja hallintaan liittyvä kansallinen ja kansainvälinen tutkimus sekä tutkia ja kehittää uusia lähestymistapoja ja kestäviä ratkaisuja.

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta