Systeeminen muutos

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:

Oulu
Osoite: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, 90570 Oulu, PL 413 Oulun yliopisto
Faksi:


  • Korhonen-Kurki Kaisa, +358 295 251 412
    Sähköposti: kaisa.korhonen-kurki@syke.fi
    Ryhmäpäällikkö
    Kansainvälisten ja kansallisten verkostojen ja instituutioiden tutkimus kestävyysmurroksen edistäjinä.


  • Lazarevic David, +358 295 251 881
    Sähköposti: david.lazarevic@syke.fi
    Johtava tutkija
  • Leskinen Paula, +358 29 525 2151
    Sähköposti: paula.leskinen@syke.fi
    Tutkija
    Ympäristöoikeustieteellinen tutkimus ja asiantuntijatuki SYKEn hankkeissa
  • Lukkarinen Jani, +358 295 251 893
    Sähköposti: jani.lukkarinen@syke.fi
    Erikoistutkija
    Energiamurroksen yhteiskunnallinen tutkimus. Kestävän ja hajautetun energiantuotannon sekä energiatehokkuuden edistämiseen liittyvät politiikka-analyysit ja toimijakartoitukset.
  • Mervaala Erkki, +358 29 525 2150
    Sähköposti: erkki.mervaala@syke.fi
    Tutkija
  • Mokkila Saija, +358 295 252 272
    Sähköposti: saija.mokkila@syke.fi
    Korkeakouluharjoittelija
  • Närhi Juuli, +358 29 525 2220
    Sähköposti: juuli.narhi@syke.fi
    Suunnittelija
    Politiikkakeskuksen hankkeissa avustaminen: projektien tilaisuudet, viestintä, sidosryhmävuorovaikutus, taustamateriaalien kokoaminen.
  • Pappila Minna, +358 29 525 2233
    Sähköposti: minna.pappila@syke.fi
    Erikoistutkija
  • Pitzen Samuli, +358 29 525 1941
    Sähköposti: samuli.pitzen@syke.fi
    Tutkija
  • Saastamoinen Uula, +358 295 252 076
    Sähköposti: uula.saastamoinen@syke.fi
    Tutkija
  • Salokannel Veera, 
    Sähköposti: veera.salokannel@syke.fi
    Apulaistutkija
  • Santala Inka, +358 295 252 269
    Sähköposti: inka.santala@syke.fi
    Tutkija
  • Toivanen Riina, +358 295 251 183
    Sähköposti: riina.toivanen@syke.fi
    Tutkija
  • Turunen Topi, +358 50 513 1767, +358 29 525 1929
    Sähköposti: topi.turunen@syke.fi
    Tutkija
    Jätteisiin ja niiden hyödyntämiseen liittyvän oikeudellisen sääntelyn tutkiminen. Jätteiden turvallisen tuotteistamisen sääntely.
  • Valve Helena, +358 295 251 723
    Sähköposti: helena.valve@syke.fi
    Erikoistutkija
    Politiikkaprosessien ja sääntelykäytäntöjen tutkimus; erityisesti ravinnekierrätyksen sekä vesien- ja merensuojelun ohjauskeinot ja niiden kehittäminen

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta