Markanvändning och urbanisering

Helsinki
Adress: Ladugårdsbågen 11, Ladugårdsbågen 11, FI-00790 Helsingfors, Helsingfors
Fax:


  • Kopperoinen Leena, +358 295 251 296
    E-post: leena.kopperoinen@syke.fi
    Enhetschef
    Ekosysteemipalvelut rakennetussa ympäristössä ja maankäytön suunnittelussa, kaupunkiseutujen viherrakenne ja kestävä maankäyttö, GIS-menetelmät maankäytön kestävyyden ja ekosysteemipalveluiden arvioinnissa


  • Ahola Nina, +358 295 252 232
    E-post: nina.ahola@syke.fi
    Forskare
  • Costadone Laura, +358 295 251 505
    E-post: laura.costadone@syke.fi
    specialforskare
  • Heliölä Janne, +358 295 251 164
    E-post: janne.heliola@syke.fi
    Forskare
    Maatalousluonnon monimuotoisuuden tutkimus, päiväperhosten seuranta, maatalouden ympäristötuki
  • Huikkonen Ida-Maria, +358 295 252 255
    E-post: ida-maria.huikkonen@syke.fi
    Forskare
  • Kuussaari Mikko, +358 295 251 331
    E-post: mikko.kuussaari@syke.fi
    Specialforskare
    Maatalousluonnon monimuotoisuuden tutkimus
  • Pöyry Juha, +358 295 251 534
    E-post: juha.poyry@syke.fi
    Specialforskare
    Globaalimuutosten biologiset vaikutukset ja niihin sopeutuminen, maatalousympäristöjen lajiston ja uhanalaisten lajien luonnonsuojelubiologia sekä yöperhoskantojen seuranta.
  • Rytteri Susu, 
    E-post: susu.rytteri@syke.fi
    Forskare
    Maatalousluonnon monimuotoisuuden tutkimus, luonnonsuojelubiologia.
  • Suuronen Anna, +358 295 252 231
    E-post: anna.suuronen@syke.fi
    Forskare
  • Toivonen Marjaana, +358 295 252 194
    E-post: marjaana.toivonen@syke.fi
    specialforskare
    Maatalousympäristön luonnon monimuotoisuus ja ekosysteemipalvelut, viljelykasvien pölytys, pölyttäjät

© Copyright Statens miljöförvaltning |  Ge respons