Nätverk av skyddade områden

Helsinki
Adress: Ladugårdsbågen 11, Ladugårdsbågen 11, FI-00790 Helsingfors, Helsingfors
Fax:

Joensuu
Adress: Yliopistokatu 6 B (Metla-byggnad), Yliopistokatu 6 B (Metla-byggnad), 80100 Joensuu, PB 111 Joensuu
Fax:

Kuhmo
Adress: Lentiirantie 342 B, Lentiirantie 342 B,FI-88900 Kuhmo, Lentiirantie 342 B Kuhmo
Fax:

Oulu
Adress: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, FI-90570 Uleåborg, PB 413 Uleåborg universitet
Fax:


  • Syrjänen Kimmo, +358 295 251 666
    E-post: kimmo.syrjanen@syke.fi
    Enhetschef
    Etelä-Suomen metsien monimuotoisuuden toimintaohjelma (METSO), uhanalaiset sammalet ja sammaltyöryhmä


  • Aapala Kaisu, +358 295 251 052
    E-post: kaisu.aapala@syke.fi
    Äldre forskare
    Soiden ennallistamisen ja suojelun asiantuntijatehtävät, Etelä-Suomen metsien monimuotoisuuden toimintaohjelma (METSO)
  • Anttila Susanna, +358 295 251 067
    E-post: susanna.anttila@syke.fi
    Forskare
    Etelä-Suomen metsien monimuotoisuuden toimintaohjelma (METSO), Helmi-elinympäristöohjelma, metsien suojelu, metsien luonnonhoito, luontotyyppien suojelu, lajien suojelu.
  • Appelgren Pirjo, +358 295 251 070
    E-post: pirjo.appelgren@syke.fi
    Biträdande forskare
    Paikkatieto, kuvankäsittely, luonnonsuojelututkimuksen maasto- ja laboratoriotöiden suunnittelu ja toteutus
  • Jokinen Maarit, +358 295 251 169
    E-post: maarit.jokinen@syke.fi
    Planerare
  • Kartano Linda, +358 504 707 878, +358 29 525 1019
    E-post: linda.kartano@syke.fi
    Forskare
  • Kovanen Tupuna, +358 295 251 223
    E-post: tupuna.kovanen@syke.fi
    Specialplanerare
    Helmi-elinympäristöohjelma
  • Leikola Niko, +358 295 251 365
    E-post: niko.leikola@syke.fi
    Äldre forskare
    GIS-analyysit ja soveltaminen Zonation (METSO)
  • Lipsanen Aino, +358 295 251 279
    E-post: aino.lipsanen@syke.fi
    Projektchef
  • Mikkonen Ninni, +358 50 441 8980, +358 295 251 890
    E-post: ninni.mikkonen@syke.fi
    Expert
    paikkatietoasiantuntija, päätöstukianalyysien suunnittelu ja toteutus sekä viestintä, tutkimus ja asiantuntijatuki analyyseihin liittyen
  • Määttänen Aino-Maija, +358 295 251 032
    E-post: aino-maija.maattanen@syke.fi
    Forskare
  • Pirhonen Ilkka, +358 29 525 2080
    E-post: ilkka.pirhonen@syke.fi
    Projektchef
  • Pykälä Juha, +358 295 251 528
    E-post: juha.pykala@syke.fi
    Specialforskare
    Kasvien ja jäkälien luonnonsuojelubiologia, kasviekologia, uhanalaiset jäkälät
  • Varkonyi Gergely, +358 295 251 726
    E-post: gergely.varkonyi@syke.fi
    Specialforskare
    Suomalais–venäläinen tutkimusyhteistyö; arktisten ja boreaalisten ympäristöjen ekologia ja monimuotoisuus; kätköpistiäisten taksonomia, faunistiikka ja uhanalaisuus.

© Copyright Statens miljöförvaltning |  Ge respons