Förvaltning och utvärdering av vatten

Helsinki
Adress: Ladugårdsbågen 11, Ladugårdsbågen 11, FI-00790 Helsingfors, Helsingfors
Fax:

Oulu
Adress: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, FI-90570 Uleåborg, PB 413 Uleåborg universitet
Fax:


  • Marttunen Mika, +358 295 251 411
    E-post: mika.marttunen@syke.fi
    Enhetschef
    säännöstelyn kehittäminen, vesipolitiikan puitedirektiivi, osallistuva suunnittelu, päätösanalyysi


  • Aaltonen Juha, +358 400 148 567
    E-post: juha.aaltonen@syke.fi
    Planeringsingenjör
    tulvakartoitus, vesivarahankkeiden suunnittelumallit, taajamatulvat, virtausmallit
  • Begum Khaleda, +358 295 251 110
    E-post: khaleda.begum@syke.fi
    Forskare
    Maanparannusaineiden vaikutusten seurantadatan tilastolliset tarkastelut ja raportointi.
  • Belinskij Antti, +358 503 252 563, +358 295 251 088
    E-post: antti.belinskij@syke.fi
    Forskningsprofessor
  • Dahlberg Niklas, +358 50 593 7987, +358 295 252 055
    E-post: niklas.dahlberg@syke.fi
    Planeringsingenjör
    Tulvariskien hallinnan suunnittelun asiantuntija- ja palvelutehtävät
  • Ekholm Petri, +358 295 251 102
    E-post: petri.ekholm@syke.fi
    Specialforskare
    Ravinteiden kulkeutuminen ja vesistövaikutukset. Maatalouden ravinnekuormitus ja sen vähentäminen.
  • Hiironen Ronja, +358 295 251 103
    E-post: ronja.hiironen@syke.fi
    Praktikant, högskolestuderande
    Kirjallisuuskatsaukset liittyen valuma-aluelähtöiseen vesitalouden hallintaan ja maataloustoimenpiteiden ilmastovaikutuksiin.
  • Huokuna Mikko, +358 295 251 189
    E-post: mikko.huokuna@syke.fi
    Överingenjör
    tulvariskien hallinta, tulvakartoitukset, jokien jääongelmat
  • Lehtoranta Virpi, +358 295 251 361
    E-post: virpi.lehtoranta@syke.fi
    Planeringsingenjör
    vesistöjen kunnostus ja hoito, kustannus-hyötyanalyysi
  • Lepistö Ahti, +358 295 251 367
    E-post: ahti.lepisto@syke.fi
    Specialforskare
    Hajakuormituksen arviointijärjestelmät, integroidut valuma-aluemallit, automaattinen mittaustekniikka, EU-hankkeet, tutkimushankkeiden johto- ja koordinointitehtävät. SYKEn toimitusneuvoston jäsen (vesistö ja vesivarat).
  • Mustajoki Jyri, 
    E-post: jyri.mustajoki@syke.fi
    Specialforskare
    Monitavoitearvioinnin vuorovaikutteinen soveltaminen mm. vesien hoitoon, ekosysteemipalveluihin ja ympäristövaikutusten arviointiin liittyvissä hankkeissa.
  • Sane Mikko, +358 295 251 617
    E-post: mikko.sane@syke.fi
    Planeringsingenjör
    tulvakartoitus, tulvatietojärjestelmä
  • Snellman Roy, +358 50 433 1252, +358 295 251 204
    E-post: roy.snellman@syke.fi
    Planeringsingenjör
    Tulva- ja kuivuusriskien hallinnan asiantuntijapalvelut ja kehittämistehtävät.
  • Todorovic Sara, +358 50 326 2757, +358 295 252 188
    E-post: sara.todorovic@syke.fi
    Forskare
    Tulvariskien hallintaan, vaikutusarviointeihin ja maatalouden kestävään vesienhallintaan liittyvät paikkatietoanalyysit
  • Turunen Ville, +358 295 251 061
    E-post: ville.turunen@syke.fi
    Planerare
    Tulvariskien hallinnan tehtävät, paikkatietotarkastelut ja avustavat tehtävät vesikeskuksen T&K-hankkeissa sekä asiantuntijapalvelut ELY-keskuksille.
  • Valkama Pasi, +358 295 252 218
    E-post: pasi.valkama@syke.fi
    Specialforskare
    ValumaVesi ja Samassa Vedessä hankkeiden tutkimustyö.
  • Väisänen Sari, +358 295 251 760
    E-post: sari.vaisanen@syke.fi
    Forskare
    Hajakuormitukseen ja sen vähentämiseen liittyvä tutkimus
  • Västilä Kaisa, +358 29 525 2143
    E-post: kaisa.vastila@syke.fi
    Specialforskare

© Copyright Statens miljöförvaltning |  Ge respons