Vattenresurser

Helsinki
Adress: Ladugårdsbågen 11, Ladugårdsbågen 11, FI-00790 Helsingfors, Helsingfors
Fax:

Jyväskylä
Adress: Survontie 9 A, Survontie 9 A,FI-40500 Jyväskylä, Survontie 9 A Jyväskylä
Fax:

Oulu
Adress: Paavo Havaksen tie 3, Paavo Havaksen tie 3, FI-90570 Uleåborg, PB 413 Uleåborg universitet
Fax:


  • Uusikivi Jari, +358 295 251 718
    E-post: jari.uusikivi@syke.fi
    Enhetschef
    Johtaa vesivarat-ryhmää, Hydrologisen seurannan kehittäminen, hydrologisten tutkimus- ja kehittämishankkeiden vetäminen.


  • Anttila Annika, +358 50 599 7453, +358 295 251 071
    E-post: annika.anttila@syke.fi
    Hydrogeolog
    Pohjavesien ja hydrologisten seurannan tehtävät ja niihin liittyvät asiantuntijapalvelut.
  • Anttila Kati, +358 50 473 3252, +358 295 251 308
    E-post: kati.anttila@syke.fi
    Hydrolog
    Lumiseurannat ja niiden kehittäminen sekä routahavainnot. Seurantoihin liittyvät asiantuntija ja T&K tehtävät.
  • Ashabi Fatereh, +358 295 252 279
    E-post: fatereh.ashabi@syke.fi
    Praktikant, högskolestuderande
  • Hakala Jari, +358 295 251 139
    E-post: jari.hakala@syke.fi
    Planeringsingenjör
    Hydrologisten havaintoasemien korkeustieto, valvontakamerat, hydrologiset mittauslaitteet, hydrologiset toimintakäsikirjat ja järvirekisteri.
  • Kivinen Yrjö, +358 50 533 7778, +358 295 251 020
    E-post: yrjo.kivinen@syke.fi
    Hydrolog
    Hydrologisten seurantojen laadunvarmennus: lumilinjat, vedenkorkeuden ja virtaaman seuranta.
  • Laitinen Harri, +358 295 251 347
    E-post: harri.laitinen@syke.fi
    Planeringsingenjör
    Hydrologiset tietojärjestelmät
  • Muinonen Marianne, +358 295 251 433
    E-post: marianne.muinonen@syke.fi
    Biträdande forskare
    pohjavesiaineistot, routa-aineistot, lumiaineistot, vesistöjen jääaineistot, havaitsijasopimukset, havaintopalkkiot
  • Nieminen Jyrki, +358 295 251 452
    E-post: jyrki.nieminen@syke.fi
    Inspektör
    hydrologiset mittauslaitteet, mittausten automatisointi, mittauslaitteiden kalibrointi ja ylläpito
  • Pulkkanen Merja, +358 504 666 642, +358 295 252 101
    E-post: merja.pulkkanen@syke.fi
    Hydrolog
    Vesistöseurannan asiantuntija- ja tutkimustehtävät. Jäänpaksuuden, jäätymisen ja jäänlähdön sekä pintaveden lämpötilan ja lämpötilaluotausten seurannan vastuutehtävät.
  • Ronkanen Anna-Kaisa, +358 295 251 216
    E-post: anna-kaisa.ronkanen@syke.fi
    Specialforskare
    Johtaa ja toteuttaa kansallisia ja kansainvälisiä hankkeita pohjaveden määrään ja laatuun, niiden muutoksiin ja pohjavesi-pintavesitutkimukseen liittyen.
  • Saari Pekka, +358 295 251 202
    E-post: pekka.saari@syke.fi
    Ohjelmistosuunnittelija
  • Sirviö Hannu, +358 295 251 649
    E-post: hannu.sirvio@syke.fi
    Forskningsingenjör
    Hydrologiset tietojärjestelmät
  • Sjöblom Heidi, +358 295 251 650
    E-post: heidi.sjoblom@syke.fi
    Hydrolog
    vesistöjen vedenkorkeus, lumen vesiarvo, aluesadanta, haihdunta, hydrologinen tietopalvelu, vesitilannetiedottaminen
  • Soosalu Sami, +358 50 433 7924, +358 295 252 105
    E-post: sami.soosalu@syke.fi
    Hydrolog
    Vedenkorkeuden mittalaitteiden kahdennukseen datan laadun automaattiseen valvontaan liittyvät tehtävät. Hydrologisen seurannan tehtävät.
  • Tammelin Mira, +358 50 518 0472, +358 29 525 2144
    E-post: mira.tammelin@syke.fi
    Grundvatten specialist
    Hydrogeologisten seurantojen laadunvarmennus ja pohjavesien asiantuntijatehtävät.
  • Taskinen Antti, +358 295 251 684
    E-post: antti.taskinen@syke.fi
    Hydrolog
    Vesistöjen vedenlaadun mallintaminen ja ennustaminen, tilastolliset tutkimusmenetelmät
  • Uschanov Carita, +358 400 148 537, +358 29 525 1136
    E-post: carita.uschanov@syke.fi
    Expert
    Hydrologisen seurannan tietojärjestelmien ylläpito ja kehittäminen.

© Copyright Statens miljöförvaltning |  Ge respons