Ympristkemian tutkimus(YLAB)

Helsinki/Kaaritalo
Osoite: Mustialankatu 3, Mustialankatu 3,00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:


  • Bjrklf Katarina, +358 400 148 596, +358 295 251 086
    Shkposti: katarina.bjorklof@syke.fi
    Ryhmpllikk
    Tytehtvni liittyvt ympristtutkimuksen laatuun niin laboratorio- kuin kentttoiminnassakin. Ympristnytteenottajien sertifiointijrjestelmn pllikk. Biologisten menetelmien ja kentttoiminnan vertailukoekoordinaattori. Kansainvlisten kehityshankkeiden laboratoriotoiminnan, mikrobiologisen analytiikan ja laadulla johtamisen asiantuntija.


  • Hagstrm Marja, +358 50 436 4117, +358 295 251 031
    Shkposti: marja.hagstrom@syke.fi
    Kemisti
    Orgaanisten yhdisteiden mritysmenetelmien yllpito ja kehittmien, ympristnytteiden analysointi, laboranttien ohjaus sek tulosten raportointi.
  • Heiskanen Jaana, +358 295 251 161
    Shkposti: jaana.a.heiskanen@syke.fi
    Laboratoriomestari
    Eporgaaninen analytiikka
  • Iivonen Ida, +358 295 251 492
    Shkposti: ida.iivonen@syke.fi
    Laborantti
  • Karvonen Ella, +358 50 465 5385, +358 295 251 179
    Shkposti: ella.karvonen@syke.fi
    Korkeakouluharjoittelija
  • Kovru Olga, +358 295 251 319
    Shkposti: olga.kovru@syke.fi
    Kemisti
    eporgaanisen kemian ympristanalytiikka ja siihen liittyvt tutkimus- ja kehittmishankkeet
  • Kutramoinen Helena, +358 295 251 792
    Shkposti: helena.kutramoinen@syke.fi
    Laboratoriomestari
    Orgaaninen analytiikka
  • Leskinen Hannele, +358 295 251 371
    Shkposti: hannele.leskinen@syke.fi
    Laboratoriomestari
    Orgaaninen analytiikka
  • Markkanen Anne, +358 295 251 407
    Shkposti: anne.markkanen@syke.fi
    Laboratoriomestari
    Orgaaninen analytiikka
  • Niemikoski Hanna, +358 50 533 9465, +358 295 252 173
    Shkposti: hanna.niemikoski@syke.fi
    Kemisti
    Orgaanisten yhdisteiden mritysmenetelmien yllpitminen ja kehittminen, ympristnytteiden analysointi ja laboranttien ohjaus sek tulosten raportointi.
  • Parma Jenni, +358 50 406 5544, +358 295 252 098
    Shkposti: jenni.parma@syke.fi
    Laborantti
    Ympristnytteiden esiksittely ja orgaanisten haitta-aineiden analysointi.
  • Perkola Noora, +358 400 148 781, +358 295 251 507
    Shkposti: noora.perkola@syke.fi
    Johtava tutkija
    Haitallisiin aineisiin liittyvt tutkimus- ja kehittmishankkeet sek orgaanisten yhdisteiden ympristanalytiikka.
  • Plnen Verna, +358 50 452 5268, +358 295 252 148
    Shkposti: verna.polonen@syke.fi
    Laborantti
    Ympristnytteiden orgaaninen analytiikka sek osallistuminen mritysmenetelmien kyttnottoon ja validointiin kemistin ohjauksessa.
  • Rosendahl Kirsi, +358 295 251 574
    Shkposti: kirsi.rosendahl@syke.fi
    Apulaistutkija
    Orgaaninen analytiikka
  • Viidanoja Jyrki, +358 29 525 1003
    Shkposti: jyrki.viidanoja@syke.fi
    Kemisti
  • Volkov Ivan, +358 29 525 1131
    Shkposti: ivan.volkov@syke.fi
    Laborantti

© Copyright Valtion ympristhallinto |  Jt palautetta