Henkilöstö- ja koulutuspalvelut

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:


  • Norra Sanna, +358 50 344 9576, +358 29 525 1188
    Sähköposti: sanna.norra@syke.fi
    Henkilöstöpäällikkö


  • Eira Anne, +358 295 251 100
    Sähköposti: anne.eira@syke.fi
    Koulutussuunnittelija
    Henkilöstökoulutus, henkilöstökoulutukseen ja muihin SYKEn järjestämiin tilaisuuksiin liittyvät käytännön järjestelyt.
  • Karhu Laura, +358 29 525 2176
    Sähköposti: laura.karhu@syke.fi
    Työhyvinvointiasiantuntija
  • Klemetti Heli, +358 295 251 285
    Sähköposti: heli.klemetti@syke.fi
    Henkilöstöassistentti
    HR-asioiden neuvonta ja valmistelutehtävät sekä palkanmaksun yhdyshenkilö. Kansainvälisten asiain yksikön, kulutuksen ja tuotannon keskuksen ja strategisten ohjelmien (KAO, KIO, YTO) tuki henkilöstöhallinnon asioissa. Kansainvälisten työntekijöiden oleskelulupa- ja EU-kansalaisen rekisteröintiin liittyvät asiat sekä A1-todistusten haku.
  • Koivuluoma Heidi, +358 295 251 289
    Sähköposti: heidi.koivuluoma@syke.fi
    Erikoissuunnittelija
    Henkilöstöhallinnon kehittämis- ja suunnittelutehtävät, erityisesti palkkausjärjestelmän ylläpito- ja raportointitehtävät, henkilöstöhallinnon tilastotuotanto ja muut selvitykset.
  • Lohilahti Eeli, +358 50 472 5164, +358 29 525 2241
    Sähköposti: eeli.lohilahti@syke.fi
    Henkilöstöassistentti
    HR-asioiden neuvonta ja valmistelutehtävät sekä palkanmaksun yhdyshenkilö. Hallintopalveluiden, ilmastonmuutoksen strategisen ohjelman, laboratoriokeskuksen, merikeskuksen ja tietokeskuksen tuki henkilöstöhallinnon asioissa.
  • Rantala Kirsi, +358 29 525 2186
    Sähköposti: kirsi.rantala@syke.fi
    Henkilöstöasiantuntija
  • Rissanen Minna, +358 295 251 087
    Sähköposti: minna.rissanen@syke.fi
    Henkilöstöassistentti
    HR-asioiden neuvonta ja valmistelutehtävät sekä palkanmaksun yhdyshenkilö. Biodiversiteettikeskuksen, vesikeskuksen, viestinnän ja ympäristöpolitiikkakeskuksen tuki henkilöstöhallinnon asioissa. Siviilipalvelusasioiden yhdyshenkilö
  • Sokura Sari-Anna, +358 29 5252 122
    Sähköposti: sari-anna.sokura@syke.fi
    Henkilöstölakimies
    Virka- ja työehtosopimukset, työoikeus, virkamiesoikeus, yhteistoiminta, työaika ja rekrytointi.
  • Wasenius Minna, +358 295 251 730
    Sähköposti: minna.wasenius@syke.fi
    Suunnittelija
    Henkilöstökoulutus ja muu osaamisen kehittäminen. Koulutus- ja osaamisen hallintajärjestelmän ylläpito ja kehittäminen.

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta