Viestintäpalvelut

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:


  • Laine Aino, +358 295 252 138
    Sähköposti: aino.laine@syke.fi
    Viestintäpäällikkö
    Viestinnän kehittäminen, ajankohtaisviestintä ja mediapalvelut, markkinointiviestintä, kansainvälinen viestintä, hankeviestinnän koordinaatio, ryhmänvetäjä


  • Ahponen Hannele, +358 50 327 5997, +358 295 251 780
    Sähköposti: hannele.x.ahponen@syke.fi
    Viestintäasiantuntija
    Ilmastonmuutoksen hillinnän ja kiertotalouden hankeviestintä, ulkoinen viestintä
  • Ala-Ketola Ulla, +358 295 251 074
    Sähköposti: ulla.ala-ketola@syke.fi
    Viestintäasiantuntija
    Kulutus ja tuotanto, Hiilineutraalit kunnat (HINKU), ajankohtaisviestintä
  • Haatainen Katri, +358 295 251 135
    Sähköposti: katri.haatainen@syke.fi
    Viestintäasiantuntija
    Vesiteeman viestintä, hankeviestintä
  • Järvinen Eija, +358 295 251 242
    Sähköposti: eija.jarvinen@syke.fi
    Viestintäasiantuntija
    Meriteeman viestintä, hankeviestintä, toimitustehtävät
  • Korpi Marianna, +358 50 567 6329, +358 29 525 1045
    Sähköposti: marianna.korpi@syke.fi
    Visuaalisen viestinnän suunnittelija
    SYKEn ja sen toimintaan liittyvien hankkeiden graafinen suunnittelu
  • Lepistö Katja, +358 295 252 082
    Sähköposti: katja.lepisto@syke.fi
    Viestintäasiantuntija
    Ilmastonmuutoksen hillinnän, kiertotalouden ja ruokamurroksen hankeviestintä, ajankohtaisviestintä
  • Lindholm Matti, +358 295 251 380
    Sähköposti: matti.lindholm@syke.fi
    Viestintäasiantuntija
    Rakennetun ympäristön ja alueiden käytön viestintä,hankeviestintä, Järvi- ja meriwiki –palvelun päätoimittaja.
  • Rantajärvi Leena, +358 295 251 543
    Sähköposti: leena.rantajarvi@syke.fi
    Viestintäasiantuntija
    Tiedeviestintä, Policy Brief -julkaisut ja blogit, toimitustehtävät
  • Turtiainen Satu, +358 295 251 711
    Sähköposti: satu.turtiainen@syke.fi
    Visuaalisen viestinnän suunnittelija
    Visuaalinen viestintä, graafinen suunnittelu ja taitto, julkaisutoiminnan kehittäminen
  • Widell Kai, +358 295 252 067
    Sähköposti: kai.widell@syke.fi
    Visuaalisen viestinnän suunnittelija
    Visuaalinen viestintä, graafinen suunnittelu ja taitto, valokuvaus ja videokuvaus

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta