Tieto ja viestintä

Helsinki
Osoite: Aleksanterinkatu 7, Aleksanterinkatu 7,FI-00023 Valtioneuvosto, PL 35 Valtioneuvosto
Faksi:


  • Salmi Jussi, +358 295 250 263
    Sähköposti: jussi.salmi@ym.fi
    Tieto ja viestintäjohtaja

  • Nummelin Mirja, +358 295 250 205
    Sähköposti: mirja.nummelin@ym.fi
    Johdon assistentti
    Tulosalueen sihteeri


  • Ahonen Ulla, +358 295 250 052
    Sähköposti: ulla.ahonen@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
    kiertotalous, muovit, jätteet ja kemikaalit, vedet ja Itämeri
  • Arhi Tuomo-Pekka, +358 50 406 7234, +358 295 250 137
    Sähköposti: tuomo-pekka.arhi@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
    digitaalisen viestinnän kehittäminen, sisäinen viestintä, asuminen, ikääntyneiden asuminen, asunnottomuusohjelma
  • Asunta Anju, +358 295 250 191
    Sähköposti: anju.asunta@ym.fi
    Projektipäällikkö
  • Birkman Henna, +358 295 250 299
    Sähköposti: henna.birkman@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
    luonnon monimuotoisuus, Helmi-ohjelma, METSO-metsiensuojeluohjelma, kansallispuistot
  • Härkönen Saku, +358 295 250 183
    Sähköposti: saku.j.harkonen@ym.fi
    Erityisasiantuntija
  • Kemppainen Liisa, +358 295 250 124
    Sähköposti: liisa.kemppainen@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
    alueidenkäyttö, rakentaminen, maankäyttö- ja rakennuslain kokonaisuudistus, rakentamisen energiatehokkuus, vähähiilinen rakentaminen, puurakentaminen
  • Kiviharju Roni, +358 29 525 0020
    Sähköposti: roni.kiviharju@ym.fi
    Ylitarkastaja
    Tietohallinto
  • Lamminmäki Riikka, +358 29 525 0343
    Sähköposti: riikka.lamminmaki@ym.fi
    Viestintäpäällikkö
    ajankohtaisviestintä, ilmastopolitiikka, EU- ja kansainvälinen viestintä, lainsäädäntö- ja budjettiviestintä
  • Lappalainen Jenni, +358 50 471 4527, +358 295 250 130
    Sähköposti: jenni.lappalainen@ym.fi
    Korkeakouluharjoittelija
  • Litmanen Jukka, +358 29 5250 151
    Sähköposti: jukka.litmanen@ym.fi
    Tietohallintojohtaja
  • Lyra Annukka, 
    Sähköposti: annukka.lyra@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
    rakennetun ympäristön digitalisointi, lähiöohjelma, kestävä kaupunki -ohjelma, asuntopolitiikan kehittämisohjelma, MAL-sopimukset
  • Myllylä Viivi, 
    Sähköposti: viivi.myllyla@ym.fi
    Suunnittelija
  • Pokela Teemu, +358 29 525 0271
    Sähköposti: teemu.pokela@ym.fi
    Visuaalinen suunnittelija
    Ministeriön visuaalisen ilmeen vahvistaminen ja ohjeistaminen, esittelyaineistot.

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta