Ohjaus ja talous

Helsinki
Osoite: Aleksanterinkatu 7, Aleksanterinkatu 7,FI-00023 Valtioneuvosto, PL 35 Valtioneuvosto
Faksi:


  • Oilinki-Nenonen Pirkko, +358 295 250 213
    Sähköposti: pirkko.oilinki-nenonen@ym.fi
    Ympäristöneuvos
    Tulosohjaus, informaatio-ohjaus, asiakaspalvelu, kehittäminen.


  • Eronen-Jarva Hanna, +358 295 250 348
    Sähköposti: hanna.eronen-jarva@ym.fi
    Erityisasiantuntija
    AVIen ohjaus, aluehallinnon talousasiat.
  • Holkeri Heidi, +358 295 250 133
    Sähköposti: heidi.holkeri@ym.fi
    Kehittämispäällikkö
  • Ilen-Rautio Maarit, +358 295 250 099
    Sähköposti: maarit.ilen-rautio@ym.fi
    Assistentti
    Ostolaskut, taloushallintoasiat
  • Jaakkola Timo, +358 295 250 214
    Sähköposti: timo.jaakkola@ym.fi
    Talouspäällikkö
    Toiminnan ja talouden ohjaus ja suunnittelu, tulossuunnittelun ja tuloksellisuusraportoinnin koordinointi ja kehittäminen.
  • Kinnula Petra, +358 295 250 128
    Sähköposti: petra.kinnula@ym.fi
    Ylitarkastaja
    Taloushallintoasiat
  • Korhonen Leni, +358 295 250 134
    Sähköposti: leni.korhonen@ym.fi
    Assistentti
    Taloushallintoasiat
  • Kotonen-Pekkanen Tiina, +358 295 250 087
    Sähköposti: tiina.kotonen-pekkanen@ym.fi
    Erityisasiantuntija
    Ministeriön tulossopimus ja -seuranta, valtionavustusten koordinointi ja prosessien kehittäminen, toimintakertomukset ja hallituksen vuosikertomukset, talousarvio- ja kehysehdotukset, toimitilahallinto.
  • Leppänen Irina, +358 29 525 0140
    Sähköposti: irina.leppanen@ym.fi
    Suunnittelija
    Avustaminen hallinnonalan ohjaukseen ja säädösvalmistelun kehittämiseen liittyvissä tehtävissä, aluehallinnon tulosohjausaineistojen kokoaminen, tulosohjaukseen liittyvien aikataulujen yhteensovittaminen
  • Lonkila Kirsi-Marja, +358 295 250 356
    Sähköposti: kirsi-marja.lonkila@ym.fi
    Erityisasiantuntija
    Tutkimustoiminnan kehittäminen, tutkijayhteistyö Horisontti Eurooppa –valmistelu.
  • Saarinen Anna, +358 295 250 258
    Sähköposti: anna.saarinen@ym.fi
    Johtava asiantuntija
  • Seppälä Maija, 
    Sähköposti: maija.seppala@ym.fi
    Erityisasiantuntija
  • Toivonen Jarmo, +358 295 250 061
    Sähköposti: jarmo.toivonen@ym.fi
    Taloussuunnittelija
  • Torkkeli Minna, +358 295 250 377
    Sähköposti: minna.torkkeli@ym.fi
    Projektipäällikkö
  • Yltiö Mauri, +358 295 250 329
    Sähköposti: mauri.yltio@ym.fi
    Suunnittelija
    Sisäinen tarkastus, EU-rakennerahastojen koordinaatio

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta