Program om klimatförändring

Helsinki
Adress: Ladugårdsbågen 11, Ladugårdsbågen 11, FI-00790 Helsingfors, Helsingfors
Fax:

Joensuu
Adress: Yliopistokatu 6 B (Metla-byggnad), Yliopistokatu 6 B (Metla-byggnad), 80100 Joensuu, PB 111 Joensuu
Fax:


  • Hilden Mikael, +358 295 251 173
    E-post: mikael.hilden@syke.fi
    Direktör


  • Carter Tim, +358 295 251 094
    E-post: tim.carter@syke.fi
    Forskningsprofessor
    Tutkimusalueet: ilmastonmuutoksen vaikutukset ja sopeutuminen ilmastonmuutokseen; skenaarioiden kehittäminen ja soveltaminen; haavoittuvuusindikaattorit; vaikutusmallit; spatiaaliset tarkastelut; IPCC:n työryhmä "Task Group on Data and Scenario Support for Impact and Climate Analysis (TGICA)"
  • Fagerström Stefan, +358 295 251 179
    E-post: stefan.fagerstrom@syke.fi
    Biträdande forskare
  • Fronzek Stefan, +358 295 251 122
    E-post: stefan.fronzek@syke.fi
    Specialforskare
    Globaalimuutosten skenaarioiden kehittäminen, ilmastonmuutoksen vaikutukset
  • Isomäki Venla, +358 295 252 283
    E-post: venla.isomaki@syke.fi
    Praktikant, högskolestuderande
    SOLARIS-tutkimushankkeen aineistonkeruu ja muut hankkeen toteutukseen liittyvät tehtävät
  • Kivimaa Paula, +358 295 251 283
    E-post: paula.kivimaa@syke.fi
    Forskningsprofessor
  • Lipsanen Anna, 
    E-post: anna.lipsanen@syke.fi
    Forskare
  • Mela Hanna, +358 295 251 768
    E-post: hanna.mela@syke.fi
    Forskare
  • Mosoni Claire, +358 295 252 172
    E-post: claire.mosoni@syke.fi
    Biträdande forskare
  • Munck af Rosenschöld Johan, +358 2 952 51513
    E-post: johan.munckafrosenschold@syke.fi
    Specialforskare
  • Pirttioja Nina, +358 2 952 51525
    E-post: nina.pirttioja@syke.fi
    Forskare
    Ilmastonmuutoksen maatalousvaikutuksia simuloivan mallin soveltaminen eri tutkimushankkeissa
  • Pohjola Johanna, +358 295 251 518
    E-post: johanna.pohjola@syke.fi
    Specialforskare
    Ilmastomuutokseen liittyvät taloudelliset kysymykset
  • Romppanen Seita, +358 29 525 1170
    E-post: seita.romppanen@syke.fi
    Specialforskare
  • Sivonen Marja, +358 295 251 012
    E-post: marja.sivonen@syke.fi
    Forskare

© Copyright Statens miljöförvaltning |  Ge respons