Henkilöstö ja hallinto

Helsinki
Osoite: Aleksanterinkatu 7, Aleksanterinkatu 7,FI-00023 Valtioneuvosto, PL 35 Valtioneuvosto
Faksi:


  • Sederholm Heidi, +358 295 250 113
    Sähköposti: heidi.sederholm@ym.fi
    Henkilöstöpäällikkö
    Henkilöstöhallinto, Virka- ja työehtosopimukset, Palvelussuhdeasiat, Palkkausjärjestelmä, Virkanimitykset


  • Ahonen Tuija, +358 295 250 186
    Sähköposti: tuija.t.ahonen@ym.fi
    Erityisasiantuntija
    Rekrytoinnit, henkilöstöasioita koskevat päätökset, ves-asiat,työterveyshuollon yhdyshenkilö, työsuojelupäällikkö.
  • Haavisto Katariina, 
    Sähköposti: katariina.haavisto@ym.fi
    erityisasiantuntija
  • Jämsänen Sirpa-Mari, +358 295 250 357
    Sähköposti: sirpa-mari.jamsanen@ym.fi
    Henkilöstösihteeri
  • Kraft Aira, +358 29 525 0326
    Sähköposti: aira.kraft@ym.fi
    Sihteeriharjoittelija
  • Lahervuori Ritva, +358 295 250 147
    Sähköposti: ritva.lahervuori@ym.fi
    Assistentti
    Avustaminen rekrytointiprosessissa, Hakemisto- ja infopalvelun ylläpito, ptj-avustaminen.
  • Laitinen Anna, +358 295 250 251
    Sähköposti: anna.laitinen@ym.fi
    Projektipäällikkö
    KIRA-digi -hankekokonaisuuden toteutuksen edistäminen ja seuranta, hankekokonaisuuteen liittyvien rahoitushakujen, hankintojen ja rahoituspäätösten valmistelu, KIRA-digi - kokeiluhankkeiden valvonta ja tukiohjelmaan liittyvä neuvonta.
  • Maunula Tiina, +358 295 250 181
    Sähköposti: tiina.maunula@ym.fi
    Henkilöstösihteeri
    Henkilöstöhallintopäätösten valmistelu (ministeriö), Virka- ja työehtosopimusneuvonta, Ministeriön vuosiloma-asiat, virka- ja henkilöluettelo, Virka-ansiomerkit
  • Rauta Sari, +358 295 250 247
    Sähköposti: sari.rauta@ym.fi
    Assistentti
    Yleishallinnolliset avustavat tehtävät Ministeriön ja ympäristöhallinnon kunniamerkkiesitykset
  • Särelä Johanna, 
    Sähköposti: johanna.luukkonen@ym.fi
    Sihteeri
    KIRA-digi –hankkeen avustavat tehtävät.
  • Thauvon Krista, +358 295 250 293
    Sähköposti: krista.thauvon@ym.fi
    Suunnittelija
  • Ylikoski Ulla, +358 295 250 327
    Sähköposti: ulla.ylikoski@ym.fi
    Assistentti
    Ympäristöhallinnon osaamisen kehittämishankeen ja YMn osaamisen kehittämisen avustavat tehtävät
  • Äänismaa Ulla, +358 29 525 0324
    Sähköposti: ulla.aanismaa@ym.fi
    Ylitarkastaja
    Hankehallintoon ja hankkeisiin liittyvä neuvonta ja ohjeistus, TEAS-hankehallinnon ja -prosessien kehittäminen, muut ministeriön T&K-toimintaan liittyvät asiantuntijatehtävät

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta