Henkilöstö ja hallinto

Helsinki
Osoite: Aleksanterinkatu 7, Aleksanterinkatu 7,FI-00023 Valtioneuvosto, PL 35 Valtioneuvosto
Faksi:


  • Sederholm Heidi, +358 295 250 113
    Sähköposti: heidi.sederholm@ym.fi
    Henkilöstöpäällikkö
    Henkilöstöhallinto, Virka- ja työehtosopimukset, Palvelussuhdeasiat, Palkkausjärjestelmä, Virkanimitykset


  • Ala-Piirto Anni, 
    Sähköposti: anni.ala-piirto@ym.fi
    Korkeakouluharjoittelija
    Kirjaamon tehtävät
  • Haavisto Katariina, +358 295 250 155
    Sähköposti: katariina.haavisto@ym.fi
    erityisasiantuntija
  • Lahervuori Ritva, +358 295 250 147
    Sähköposti: ritva.lahervuori@ym.fi
    Assistentti
    Avustaminen rekrytointiprosessissa, Hakemisto- ja infopalvelun ylläpito, ptj-avustaminen.
  • Maunula Tiina, +358 295 250 190
    Sähköposti: tiina.maunula@ym.fi
    Henkilöstösihteeri
    Henkilöstöhallintopäätösten valmistelu (ministeriö), Virka- ja työehtosopimusneuvonta, Ministeriön vuosiloma-asiat, virka- ja henkilöluettelo, Virka-ansiomerkit
  • Rauta Sari, +358 295 250 247
    Sähköposti: sari.rauta@ym.fi
    Assistentti
    Yleishallinnolliset avustavat tehtävät Ministeriön ja ympäristöhallinnon kunniamerkkiesitykset
  • Salonen Soila, +358 295 250 001
    Sähköposti: soila.salonen@ym.fi
    Suunnittelija
  • Siippainen Jaana, +358 295 250 269
    Sähköposti: jaana.siippainen@ym.fi
    Henkilöstösuunnittelija
    henkilöstöhallinnontehtävät
  • Tauriainen Anna, +358 295 250 106
    Sähköposti: anna.tauriainen@ym.fi
    Projektipäällikkö
  • Vainio Marja-Leena, +358 295 250 045
    Sähköposti: marja-leena.vainio@ym.fi
    Suunnittelija
    YM matkanhallinnon toimeenpano, matkanhallinnan ohjaus, koulutus, neuvonta ja raportointi
  • Viitasalo Tiia, +358 295 250 028
    Sähköposti: tiia.viitasalo@ym.fi
    Erityisasiantuntija
  • Ylikoski Ulla, +358 295 250 327
    Sähköposti: ulla.ylikoski@ym.fi
    Assistentti
    Ympäristöhallinnon osaamisen kehittämishankeen ja YMn osaamisen kehittämisen avustavat tehtävät
  • Äänismaa Ulla, +358 29 525 0324
    Sähköposti: ulla.aanismaa@ym.fi
    Ylitarkastaja
    Hankehallintoon ja hankkeisiin liittyvä neuvonta ja ohjeistus, TEAS-hankehallinnon ja -prosessien kehittäminen, muut ministeriön T&K-toimintaan liittyvät asiantuntijatehtävät

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta