Ilmastonmuutoksen strateginen ohjelma

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:


  • Hilden Mikael, +358 295 251 173
    Sähköposti: mikael.hilden@syke.fi
    Johtaja


  • Carter Tim, +358 295 251 094
    Sähköposti: tim.carter@syke.fi
    Tutkimusprofessori
    Tutkimusalueet: ilmastonmuutoksen vaikutukset ja sopeutuminen ilmastonmuutokseen; skenaarioiden kehittäminen ja soveltaminen; haavoittuvuusindikaattorit; vaikutusmallit; spatiaaliset tarkastelut; IPCC:n työryhmä "Task Group on Data and Scenario Support for Impact and Climate Analysis (TGICA)"
  • Fronzek Stefan, +358 295 251 122
    Sähköposti: stefan.fronzek@syke.fi
    Erikoistutkija
    Globaalimuutosten skenaarioiden kehittäminen, ilmastonmuutoksen vaikutukset
  • Kivimaa Paula, +358 295 251 283
    Sähköposti: paula.kivimaa@syke.fi
    Tutkimusprofessori
  • Lipsanen Anna, 
    Sähköposti: anna.lipsanen@syke.fi
    Tutkija
  • Mela Hanna, +358 295 251 768
    Sähköposti: hanna.mela@syke.fi
    Tutkija
    Energian- ja vedenkulutuksen mittaamisen ja käytäntöjen tutkimus, Ilmasto-oppaan hillintäosion päivitys, kestävän liikenteen hyvien käytäntöjen analyysi.
  • Nyman Robert, +358 2 952 51085
    Sähköposti: ext.robert.nyman@syke.fi
    Siviilipalvelusmies
  • Pirttioja Nina, +358 295 251 515
    Sähköposti: nina.pirttioja@syke.fi
    Tutkija
    Ilmastonmuutoksen maatalousvaikutuksia simuloivan mallin soveltaminen eri tutkimushankkeissa
  • Pohjola Johanna, +358 295 251 518
    Sähköposti: johanna.pohjola@syke.fi
    Erikoistutkija
    Ilmastomuutokseen liittyvät taloudelliset kysymykset
  • Sivonen Marja, +358 295 251 012
    Sähköposti: marja.sivonen@syke.fi
    Tutkija
  • Tikkakoski Päivi, +358 295 252 128
    Sähköposti: paivi.tikkakoski@syke.fi
    Tutkija

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta