Ekotoksikologia ja riskinarviointi(ELAB)

Helsinki/Kaaritalo
Osoite: Mustialankatu 3, Mustialankatu 3,00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:

Jyväskylä
Osoite: Survontie 9 A, Survontie 9 A,40500 Jyväskylä, Survontie 9 A Jyväskylä
Faksi:


  • Sillanpää Markus, +358 295 251 639
    Sähköposti: markus.sillanpaa@syke.fi
    Ryhmäpäällikkö
    Ryhmäpäällikkö: Nanomateriaalien tutkimus ja karakterisointi, Nanoteknologia ja ympäristö -projektin vetäminen


  • Heiskanen Ilse, +358 295 251 160
    Sähköposti: ilse.heiskanen@syke.fi
    Apulaistutkija
  • Järvistö Johanna, +358 295 251 243
    Sähköposti: johanna.jarvisto@syke.fi
    Tutkija
    Osallistuminen kokeelliseen tutkimukseen, ekotoksikologisten testien suorittaminen ja kehittäminen.
  • Kauppinen Rauni, +358 295 251 271
    Sähköposti: rauni.kauppinen@syke.fi
    Laboratoriomestari
    Kokeellisen tutkimuksen tukitehtävät, näytteenottoon ja ekotoksikologisten testien suorittamiseen osallistuminen.
  • Kärkkäinen Niina, +358 50 354 9585, +358 295 251 984
    Sähköposti: niina.karkkainen@syke.fi
    Tutkija
    Käsitellyn puhdistamolietteen näytteenotto, näytteen esikäsittelymenetelmän kehittäminen, mikromuovien analysointi sekä tutkimustulosten käsittely ja raportointi.
  • Leppänen Matti, +358 295 251 368
    Sähköposti: matti.t.leppanen@syke.fi
    Erikoistutkija
    Ekotoksikologiaan ja haitallisten aineiden riskinarviointiin liittyvät tutkimus- ja kehitystehtävät. Ekotoksikologisten menetelmien ylläpito, kehittäminen ja laadun varmennus.
  • Mustonen Anna-Riina, +358 50 307 4205, +358 295 252 137
    Sähköposti: anna-riina.mustonen@syke.fi
    Tutkija
  • Palmgren Anne, +358 295 252 254
    Sähköposti: anne.palmgren@syke.fi
    Laborantti
  • Saartama Vili, +358 295 251 233
    Sähköposti: vili.saartama@syke.fi
    Tutkija
  • Selonen Salla, +358 50 325 8973, +358 295 251 902
    Sähköposti: salla.selonen@syke.fi
    Erikoistutkija
    Kiertotalouden ympäristöturvallisuuden edistäminen ja uusien materiaalien tutkiminen ekotoksikologisin menetelmin.
  • Senilä Katri, +358 50 512 2534, +358 295 251 925
    Sähköposti: katri.senila@syke.fi
    Tutkija
  • Sepponen Minna, +358 295 251 628
    Sähköposti: minna.sepponen@syke.fi
    Apulaistutkija

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta