Teollisuuden ympäristönsuojelu

Helsinki
Osoite: Latokartanonkaari 11, Latokartanonkaari 11, 00790 Helsinki, Helsinki
Faksi:


  • Jouttijärvi Timo, +358 295 251 226
    Sähköposti: timo.jouttijarvi@syke.fi
    Ryhmäpäällikkö
    kestävä tuotanto, BAT


  • Attila Mikko, +358 295 251 077
    Sähköposti: mikko.attila@syke.fi
    Erikoissuunnittelija
    Ympäristönsuojelulain uudistus, ympäristölupien seuranta, ympäristölupahakemus- ja ilmoituslomakkeet, teollisuuspäästö- ja jätteenpolttodirektiivien raportointi
  • Finel Nufar, +358 295 251 113
    Sähköposti: nufar.finel@syke.fi
    Ylitarkastaja
    Fluoratut kasvihuonekaasut (F-kaasut) ja otsonikerrosta heikentävät aineet; EU-asetusten toimivaltaisen viranomaisen tehtävät, lainsäädännön kansallinen toimeenpano, kansainvälinen yhteistyö; kestävä kaupungistuminen
  • Forsberg Tommi, +358 400 148 698, +358 295 251 116
    Sähköposti: tommi.forsberg@syke.fi
    Suunnittelija
    Fluorattujen kasvihuonekaasujen päästöinventaario ja inventaarion kehittäminen, ilmanepäpuhtauspäästöinventaariot, ilmapäästötietojärjestelmän vastuukäyttäjä
  • Forsius Kaj, +358 295 251 119
    Sähköposti: kaj.forsius@syke.fi
    Projektipäällikkö
  • Grönroos Juha, +358 295 251 128
    Sähköposti: juha.gronroos@syke.fi
    Erikoistutkija
    - Maatalouden ympäristönsuojelu ja elinkaariarviointi - Kotieläintalouden ympäristöasiat (mm. BAT) ja kaasumaisten päästöjen mallintaminen - Ravinteiden kierrätyksen edistäminen ja sitä tukevien työkalujen kehittäminen
  • Kumpunen Luukas, +358 295 252 276
    Sähköposti: luukas.kumpunen@syke.fi
    Apulaistutkija
  • Mikkola-Pusa Johanna, +358 295 251 428
    Sähköposti: johanna.mikkola-pusa@syke.fi
    Suunnittelija
    Orgaanisten yhdisteiden ja hiukkasten päästöjen sekä maatalouspäästöjen inventointi, VAHTI-tietojen tarkistaminen energiaperäisten päästöjen laskentaa varten
  • Munther Joonas, +358 295 251 435
    Sähköposti: joonas.munther@syke.fi
    Tutkija
    Osallistuminen ilman epäpuhtauksien inventaariotyöhön.
  • Petäjä Jouko, +358 295 251 508
    Sähköposti: jouko.petaja@syke.fi
    Erikoistutkija
    Kasvihuonekaasut, energiantuotanto
  • Reinikainen Tapio, +358 505 988 548, +358 295 251 847
    Sähköposti: tapio.reinikainen@syke.fi
    Projektipäällikkö
    - Suomen neuvottelija Montrealin pöytäkirjan sopimuksessa (yläilmakehän otsonikerroksen suojelusopimus) - EU:n otsoniasetuksen ja F-kaasuasetuksen toimivaltaisen viranomaisen tehtäviä - Kansainväliset ilmastoprojektit (HINKU-konseptin kansainvälistäminen) - Ilmastopolitiikka ja työllisyys (erityisesti koskien vientiteollisuutta) - Kuntien ympäristöindikaattorit
  • Saarinen Kristina, +358 295 251 590
    Sähköposti: kristina.saarinen@syke.fi
    Projektipäällikkö
    Ilmapäästöt, päästöjen tarkkailu
  • Saarinen Reetta, +358 295 251 253
    Sähköposti: reetta.saarinen@syke.fi
    Ylitarkastaja
  • Suoheimo Pirke, +358 295 251 663
    Sähköposti: pirke.suoheimo@syke.fi
    Ylitarkastaja
    Jätteiden kansainvälisten siirtojen lupakäsittely ja valvonta, EMAS-rekisteröinnit, ympäristöasioiden hallintajärjestelmät
  • Säkkinen Ilari, +358 295 252 281
    Sähköposti: ilari.sakkinen@syke.fi
    Apulaistutkija

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta