Ympäristö- ja ilmastoministerin esikunta

Helsinki
Osoite: Aleksanterinkatu 7, Aleksanterinkatu 7,FI-00023 Valtioneuvosto, PL 35 Valtioneuvosto
Faksi:


  • Mikkonen Krista, 
    Sähköposti: krista.mikkonen@ym.fi
    Ympäristö- ja ilmastoministeri

  • Gustafsson Eeva, +359 295 250 399
    Sähköposti: eeva.gustafsson@ym.fi
    Johdon assistentti
  • Tamminen Kristina, +358 295 250 286
    Sähköposti: kristina.tamminen@ym.fi
    Ministerin sihteeri


  • Heikkinen Antti, 
    Sähköposti: antti.heikkinen@ym.fi
    Erityisavustaja
  • Juurikkala Timo, 
    Sähköposti: timo.juurikkala@ym.fi
    Erityisavustaja
  • Lehtonen Terhi, 
    Sähköposti: terhi.lehtonen@ym.fi
    Valtiosihteeri
  • Sokura Marja, +358 295 250 274
    Sähköposti: marja.sokura@ym.fi
    Johdon assistentti
  • Yliluoma Riikka, +358 295 250 091
    Sähköposti: riikka.yliluoma@ym.fi
    Erityisavustaja

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta